آذربایجان غربی تولید کننده 27 درصد عسل کشور
آذربایجان غربی تولید کننده 27 درصد عسل کشور

آذربایجان غربی تولید کننده 27 درصد عسل کشور

ارومیه- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر 21 هزار تن عسل در استان تولید می شود و ما با سهم 27 درصدی، نخستین تولید کننده این محصول در کشور هستیم.
آذربایجان غربی تولید کننده 27 درصد عسل کشور
سید فضل الله قریشی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل ازهیات موسس اتحادیه زنبورداران آذربایجان غربی افزود: بر اساس آخرین آمارگیری انجام گرفته در سال 95 ، آذربایجان‌غربی با فعالیت 6 هزارو 49 نفر زنبوردار از تولید کنندگان برتر عسل در کشور است. 
وی ادامه داد: آذربایجان غربی با دارا بودن بیش از یک میلیون و 100 هزار کندوی مدرن و بومی از نظر تعداد کلنی نیز رتبه نخست را در کشور در اختیار دارد.
وی اضافه کرد: یکی از مشکلات صنعت زنبور داری در آذربایجان غربی فعالیت نکردن اتحادیه زنبورداران به مدت بیش از 16 سال بود که این امر با تاسیس اتحادیه جدید رفع شد.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به اهمیت تشکیل اتحادیه جدید زنبورداران و نقش آن در ساماندهی و انسجام فعالیت های این بخش در آذربایجان غربی با تلاشهای ریاست سازمان و معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی، اتحادیه جدید تولیدکنندگان عسل در آذربایجان غربی تشکیل شد.
به گزارش ایرنا، سالانه حدود 80 هزار تن عسل در کشور تولید می شود.

نوشته شده در 11/12/1395 چهارشنبه ساعت 17:10:48 توسط samira


بازگشت به صفحه پرورش زنبور عسل


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید