آزاد شدن صادرات تخم مرغ .بازار تخم‌مرغ تنظیم نشد
آزاد شدن صادرات تخم مرغ .بازار تخم‌مرغ تنظیم نشد
هدایت‌ اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به وضعیت صادرات و تعرفه تخم‌مرغ گفت: صادرات تخم‌مرغ آزاد شد و به کشورهای افغانستان، عراق، ارمنستان، تاجیکستان و گرجستان صادر می‌شود.
 
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان مرغ تخمگذار در مورد میزان صادرات گفت: با توجه به آزاد شدن صادرات تخم‌مرغ هر کسی می‌تواند محصول خود را به گمرک برده و بعد از اظهار صادر کند، بنابراین آمار رسمی در این زمینه نداریم.
 
اصغری در عین حال گفت: با توجه به پایین بودن قیمت تخم‌مرغ در بازارهای جهانی و عدم ارائه مشوق‌ از سوی دولت، صادرات تخم‌مرغ به حدی نبوده است که قیمت بازار را متعادل کند.
 
به گفته اصغری مدیر عامل اتحادیه مرغ تخمگذار در حال حاضر تولیدکنندگان تخم مرغ را هر کیلوگرم 2 هزار تومان زیر قیمت تمام شده می‌فروشند، در حالی که تخم‌مرغ کیلویی 4500 تومان برای مرغدار تمام می‌شود آنها مجبورند کیلویی 2600 تا 2800 تومان بفروشند.
 
از اصغری سؤال شد که قیمت تخم مرغ در بازار بسیار بالاتر از قیمت درب تولیدی است گفت: همواره به دلیل عدم نظارت‌ها تولیدکننده یا مصرف‌کننده متضرر بوده‌اند و قیمت‌ها کنترل نمی‌شود.
 
وی هشدار داد که ادامه چنین وضعیتی باعث کاهش تولید و متضرر شدن مصرف‌کنندگان در آینده خواهد بود.
 
اصغری در پاسخ به اینکه قرار بود شرکت پشتیبانی امور دام در جهت تنظیم بازار تخم‌مرغ ذخیره‌سازی کند، گفت: این اقدام هم عملی نشد و اکنون تولید کنندگان با وضعیت اسفباری تولید می‌کنند.
 
منبع:فارس

نوشته شده در 05/03/1393 دوشنبه ساعت 20:47:38 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه طیور


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


مشاوره خصوصی

بهشت

طراحی سازه های کشاورزی بر مبنای مکانیزم شاز که در کره ماه برای اولین بار انجام پذیرفته می تواند پرشی بسوی کشاورزی و تولید خاک مرغوب از بهشت برین باشد.

 


شرکت بساک