مطالب پر بازدید
فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


آغاز تولید گل رز هلندی در منطقه آزاد ارس‎
آغاز تولید گل رز هلندی در منطقه آزاد ارس‎

آغاز تولید گل رز هلندی در منطقه آزاد ارس‎

 
تبریز - ایرنا - مدیر امور کشاورزی سازمان منطقه آزاد ارس از اتمام عملیات کاشت اولین گلخانه هیدروپونیک تولید گل رز شاخه بریده پایه هلندی در مجتمع گلخانه ای 140 هکتاری این منطقه خبر داد.
آغاز تولید گل رز هلندی در منطقه آزاد ارس‎
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن شیخلو روز دوشنبه افزود: هم اکنون مرحله اول این طرح در 11 هزار و 200 متر مربع اجرا شده و زیر کشت رفته است.
وی با بیان اینکه در کاشت این گلخانه از 78 هزار پایه گل رز متشکل از 10 رقم متفاوت استفاده شده است، اظهار کرد: میزان سرمایه گذاری این واحد گلخانه ای بیش از 60 میلیارد ریال بوده که 28 میلیارد ریال آن با مساعدت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از طریق تسهیلات بانکی تامین شده است.
مدیر امور کشاورزی سازمان منطقه آزاد ارس یادآوری کرد: پیش بینی می شود در مرحله اول این واحد 1.5 میلیون شاخه گل رز تولید و در بازارهای داخلی و خارجی به فروش برسد.
شیخلو، ادامه داد: با توجه به محدودیت آب در کشور، جایگزینی کشت های گلخانه ای با کشت های سنتی از اولویت های دولت برای استفاده بهینه از منابع و افزایش عملکرد محصول در واحد سطح است.
هم اکنون بزرگترین مجموعه گلخانه ای کشور با 105 قطعه گلخانه ای در منطقه آزاد ارس، محصولات گلخانه ای تولید و در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کند.
منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران و در همسایگی با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع است.
ارس با 51 هزار هکتار وسعت به عنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح بوده و در 4 محدوده منفصل جلفا (مرز ایران و نخجوان) با 20 هزار و 500 هکتار، نوردوز (مرز ایران و ارمنستان) با 411 هکتار، محدوده خداآفرین با 5 هزار و 700 هکتار و محدوده قلی بگلو (مرز ایران و آذربایجان) با 25 هزار هکتار مجری سیاست ها و ماموریت های اقتصادی تعریف شده است.

نوشته شده در 13/10/1395 دوشنبه ساعت 22:17:06 توسط samira


بازگشت به صفحه گلکاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
تبلیغات

 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


روش فعالیت در انجمن کشاورزی