آغاز صادرات گندم
آغاز صادرات گندم

آغاز صادرات گندم

 
صادرات ۲ میلیون تن تا پایان سال
خرید و بارگیری گندم کشاورزان خوزستانی
پس از صدور مجوز ستاد تنظیم بازار برای صادرات گندم مازاد، معاون وزیر جهاد کشاورزی از آغاز صادرات این محصول استراتژیک با عرضه بورسی آن به قیمت پایه کیلویی ۷۱۰ تومان خبر داد و گفت: گرچه مجوز برای صادرات سه میلیون تن گندم و آرد صادر شده اما به نظر می‌رسد تا حدود دو میلیون تن مازاد تولید را بتوانیم صادر کنیم.
 
علی قنبری - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز ۶۰ هزار تن انواع گندم دروم و معمولی در بورس کالا به قیمت پایه کیلویی ۷۱۰ تومان عرضه شد که تا پیش از ظهر امروز حدود ۸۰۰۰ تن مبادله شد و به نظر می‌رسد استقبال خوبی از عرضه بورسی گندم شود.
 
وی با بیان اینکه قیمت پایه گندم کیلویی ۷۱۰ تومان است و پس از شکل‌گیری رقابت این قیمت به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: خریداران به محض تحویل گندم خود می‌توانند آن را به آرد تبدیل و به کشورهای مختلف صادر کنند که در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: با توجه به میزان تولید حدود ۱۴ میلیون تنی و خرید تضمینی حدود ۱۱.۵ میلیون تنی انواع گندم دروم و معمولی از کشاورزان، نیاز به صادرات مازاد این محصول برای تنظیم بازار و ارزآوری کشور احساس و پس از آن مجوزهای لازم دریافت شد.
 
قنبری عرضه گندم دروم و معمولی با هدف صادرات در بورس کالا طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت، گفت: مشتریان بسیاری برای گندم ایرانی وجود دارد که با توجه به روزهای باقیمانده از سال جاری به نظر می‌رسد بتوانیم حدود دو میلیون تن از گندم مازاد را به کشورهای مختلف صادر کنیم.
 
به گزارش ایسنا، همچنین روز گذشته روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران اعلام کرد: طی روز شنبه علاوه بر عرضه های ذکر شده، شرکت بازرگانی دولتی نسبت به عرضه ۲۳ هزار تن گندم خوراکی جهت مصارف کارخانههای آرد به منظور تامین نیاز واحد خبازی آزادپز، نان های صنعتی حجیم و نیمه حجیم، صنوف و صنایع غیر نان از قبیل صنعت ماکارونی، بیسکوییت، کیک و کلوچه،  شیرینی‌پزی و نشاسته سازی اقدام می کند.

نوشته شده در 18/10/1395 شنبه ساعت 13:35:03 توسط samira


بازگشت به صفحه گندم


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید