آویشن، ضد سرطان است
آویشن، ضد سرطان است

آویشن، ضد سرطان است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌ کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: آویشن ضد آلزایمر، ضد باکتری، ضد سرطان، ضد عفونی کننده، ضد قارچ، ضد سرفه و ضد کرم آسکاریس است.

محمد اکبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مازندران، در خصوص مهمترین خواص آویشن خاطرنشان کرد: آویشن باز کننده برونش‌ها، کاهنده چربی خون، محرک سیستم ایمنی بدن، حشره کش، کاهنده ترشحات بزاقی و ضدعفونی کننده مجاری ادرار است.
 
وی افزود: آویشن گیاهی است علفی، دارای شاخه‌های زیاد که در نواحی کوهستانی می‌روید. مهمترین ترکیبات آویشن اسانس آن است که در برگ های آن وجود دارد. مهمترین اسانس آن شامل تیمول، کارواکرول، لینالول، تیمن و آلفای نن است.
 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌کشاورزی ساری اظهار کرد: خاصیت ضد میکروب تیمول موجود در آویشن بسیار قوی است، همچنین در بعضی محصولات موضعی، به عنوان ضد خارش، ضد میکروب و محلول‌های غرغره برای کاهش تورم دهان و گلو مصرف می‌شود.
 
وی ادامه داد: کاربرد دیگر آویشن، مصرف آن به صورت پودر در بعضی ادویه جات و ترشی است، همچنین به طور مستقیم و یا همراه با دیگر گیاهان به عنوان ضد نفخ در صنایع غذایی مصرف زیادی دارد.
 
اکبرزاده بیان کرد: آویشن گیاهی است علفی، دارای شاخه‌های زیاد که در نواحی کوهستانی می‌روید. مهمترین ترکیبات آویشن اسانس آن است که در برگ‌های آن وجود دارد. مهمترین اسانس آن شامل تیمول، کارواکرول، لینالول، تیمن و آلفای نن است.

نوشته شده در 07/10/1393 ساعت 11:51:41 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه گیاهان دارویی


ناشناس در تاریخ یازدهم آبان 1394 گفته است

عالی بود
امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی
 

 

 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک