اجازه واردات مرکبات با نمی دهیم
اجازه واردات مرکبات با نمی دهیم
 
خبرگزاری میزان - مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای جلوگیری از انتشار آفت مگس میوه به هیچ وجه اجازه واردات مرکبات را نمی دهیم و واردات این گروه از میوه ها به کشور ممنوع است.
به گزارش خبرگزاری میزان، ابوالقاسم حسن پور با اشاره به اینکه امسال 2 میلیون و 500 هزار تن پرتقال از باغات کشور برداشت می شود، افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده در کشور به ازای هر نفر 50 کیلو مرکبات تولید می شود بنابراین با توجه به میزان بالای تولید هیچ نیازی به واردات نیست.
 
وی گفت: هم اکنون مرکبات کشورهای مصر و سوریه به آفت مگس میوه مدیترانه آلوده است و از آنجا که این آفت خطرناک قادر است به 47 نوع محصول میوه خسارت وارد کند بنابراین هیچ گونه مجوزی برای واردات صادر نخواهیم کرد.
 
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: علاوه براین نظارت های دقیقی برای ممانعت از ورود مرکبات از مرزهای کشور که معمولاً در غالب تجارت پیله وری وارد می شود انجام خواهد شد.
 
حسن پور گفت: میزان تولید مرکبات در کشور به حدی است که امسال هیچ نگرانی برای تأمین نیاز بازار بویژه بازار شب عید نداریم و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده 30 هزار تن مرکبات خریداری و ذخیره سازی می شود.
 
وی درباره وجود آفت مگس میوه در باغات مرکبات کشور افزود: محصول مرکبات کشور از این آفت پاک است و آلودگی در باره مگس میوه به جز موارد محدودی وجود ندارد.
 
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال با توجه به بازار تولید بویژه در محصول پرتقال برای صادرات 100 هزار تن از این محصول به کشورهای حاشیه دریای خزر و خلیج فارس برنامه ریزی شده است.
 
حسن پور اضافه کرد: به تازگی در منطقه بابلسر در یکی از باغات نارنگی موردی از مگس میوه گزارش شد که بلافاصله کارشناسان سازمان حفظ نباتات وارد عمل شدند و محصول را امحا کردند. تمام باغات مرکبات کشور پاک است و هیچ مشکلی وجود دارد.
منبع:میزان

نوشته شده در 04/08/1394 دوشنبه ساعت 02:44:47 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی