اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار شیر به دامداران
اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار شیر
رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: 300 میلیارد تومان اعتباری که هیئت دولت برای تثبیت قیمت شیر و فرآورده‌های لبنی در نظر گرفته است و برای یک کیلوگرم شیر خام تحویلی دامداران 190تومان به حسابشان واریز می‌شود.
 
دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: بخشنامه اصلی هیئت وزیران و معاون اول رئیس جمهور این بود که 300 میلیارد تومان به کارخانه‌ها داده شود، اما انجمن صنایع لبنی پیشنهاد کرد، این اعتبار به دامداران تحویل دهنده شیر خام اختصاص یابد.
 
وی گفت: به تازگی وزارت صنعت فهرست دامداران را از انجمن صنایع لبنی خواسته است و قرار است به ازای هر یک کیلوگرم شیر تحویلی 190 تومان به حساب دامداران واریز شود.
 
باکری در پاسخ به اینکه آیا 300 میلیارد تومان تخصیص یافته است، گفت: شنیده‌ام که تخصیص یافته است و اینکه فهرست دامداران را می‌خواهند یعنی اعتبار تخصیص یافته است.
 
باکری گفت: با این حساب شیر خام دامداران کیلویی 1300 تومان می‌شود اما بر اساس یارانه‌ای که دولت داده است قیمت لبنیات افزایش نمی‌یابد.
 
منبع :  farsnews.com
 
شیر خام,شیر,لبنیات,دامداران,دام,دامداری,انجمن صنایع لبنی,اعتبار به دامداران,تثبیت قیمت شیر,قیمت شیر,راهکارتثبیت قیمت شیر,فرآورده‌های لبنی,پرداخت اعتبار شیر,
 
 

نوشته شده در 22/10/1392 ساعت 00:54:00 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه لبنیات


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید