اختصاص ‌800 ميليارد تومان به بخش مکانيزاسيون کشاورزي کشور
اختصاص ‌800 ميليارد تومان به بخش مکانيزاسيون کشاورزي کشور

اختصاص ‌800 ميليارد تومان به بخش مکانيزاسيون کشاورزي کشور

 
به گزارش گروه اقتصادی تقدم،رئيس مرکز توسعه مکانيزاسيون وزارت کشاورزي  درآئين افتتاح سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت کشاورزي ، مکانيزاسيون و تجهيزات آبياري اصفهان با اعلام اين خبر افزود :  از اين ميزان استان اصفهان با 17ميليارد تومان بيشترين جذب اعتبار را داشته است. 
 
عباسي با بيان اينکه تاکنون دو خط اعتباري و ريالي به بخش مکانيزاسيون اختصاص يافته است و سومين خط اعتباري نيز در آينده  تحقق مي‌يابد گفت: در خط اول اعتباري بيش از  750ميليارد تومان و در خط دوم اعتباري 800 ميليارد تومان براي سرمايه‌گذاري در بخش مکانيزاسيون توزيع شده است. 
 
وي با بيان اينکه از اين ميزان استانها به طور ميانگين از10 تا 50 ميليارد تومان اعتبار کسب کرده‌ا‌ند افزود: در تزريق اعتبارات ريالي براي سرمايه‌گذاري در بخش مکانيزاسيون هيچ مشکل وکمبودي وجود ندارد و در اين زمينه در کمتر از يک سال بيش از هزار  ميليارد تومان هزينه  شده است. 
 
رئيس مرکز توسعه مکانيزاسيون وزارت کشاورزي گفت : سرمايه گذاري در بخش مکانيزاسيون   باعث  کاهش ضايعات و افزايش بهره‌وري در توليد محصولات باغي و زراعي مي‌شود. 
 
به گفته آقاي عباسي خط سوم اعتبارات ريالي به ارزش 900 ميليارد تومان براي توزيع و پخش بين سرمايه‌گذاران در بخش مکانيزاسيون کشور در راه است  .
 
وي افزود: بيش از 2هزار و 400ميليارد تومان در طول دو سال  در اين بخش سرمايه‌گذاري شده است. 
رئيس مرکز توسعه مکانيزاسيون وزارت کشاورزي  گفت : در منشور صنعتي کشور بايد جايگاه ماشينهاي کشاورزي به طور دقيق و شفاف بيان و مشخص شود. 
 
سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت کشاورزي ، مکانيزاسيون و تجهيزات آبياري اصفهان با حضور97 شرکت از 26 استان و 13 شرکت از کشورهاي ايتاليا ، ترکيه ، چين ، ژاپن ، آلمان ، انگليس و فرانسه در اصفهان برپا شده است.
منبع:تقدم

نوشته شده در 12/09/1393 چهارشنبه ساعت 23:01:45 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه کشاورزی دقیق و مکانیزه


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید