اختصاص 81 هکتار از اراضی پارس آباد مغان به کشت گیاهان دارویی
اختصاص 81 هکتار از اراضی پارس آباد مغان به کشت گیاهان دارویی

اختصاص 81 هکتار از اراضی پارس آباد مغان به کشت گیاهان دارویی

 
اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد مغان گفت که 81 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته است.
اختصاص 81 هکتار از اراضی پارس آباد مغان به کشت گیاهان دارویی
علی اکبر حسنیان روز چهارشنبه افزود: گیاهان دارویی استحصال شده در این منطقه از کیفیت و بار اقتصادی بالایی برخوردار هستند.
وی با بیان این که یکی از حوزه ها در بحث پژوهش و تحقیقات بحث گیاهان دارویی است گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان تنها دارنده پژوهشگاه گیاهان دارویی در کشور به نتایج خوبی در زمینه گیاهان دارویی دست یافته و امیدواریم با راه اندازی مرکز جهاد دانشگاهی در پارس آباد زمینه توسعه این منطقه در بخش کشت گیاهان دارویی ایجاد شود.
او تشریح کرد: در این شهرستان گلخانه طبیعی فعال است و بسیاری از گیاهان با ارزشی که خاصیت های فراوانی داشته و در این مناطق روییده می‌شود حتی در برخی از کشورهای جهان نیز یافت نمی‌شوند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، وی افزود: دولت یازدهم با کشت گیاهان دارویی گام های بلندی برای بهره‌ وری برداشته ولی حمایت بخش خصوصی و دولتی برای ایجاد صنایع فرآوری و بسته‌ بندی تولید ، درآمد زایی و توسعه این بخش را شتاب می دهد.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
تاکنون 470 گونه گیاه دارویی استان اردبیل شناسایی شده است.
اردبیل به دلیل داشتن اقلیم های متفاوت از تنوع گیاهان دارویی قابل ملاحظه ای برخوردار است و مرکز تحقیقات ، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان تمام این گیاهان دارویی شناسایی شده را جمع آوری کرده و تحقیقات گسترده را بر روی هر تک تک این گیاهان دارویی انجام می دهد.

نوشته شده در 08/10/1395 چهارشنبه ساعت 22:32:33 توسط samira


بازگشت به صفحه گیاهان دارویی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی
 

 

 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک