اراده‌ای برای اجرای اصل ۴۴ توسط برخی مسئولان رده میانی وجودندارد
اراده‌ برای اجرای اصل ۴۴ وجودندارد
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس سعید سلطانی امروز در سمینار بیماری تب سه روزه گاوی و تب برفکی با اعلام این خبر اظهار داشت: سال گذشته قرار شد 1200 میلیارد تومان بر اساس مصوبه هیئت دولت برای تنظیم بازار علوفه و شیر به مدت 7 سال در اختیار اتحادیه‌ها قرار گیرد اما اجرایی نشد.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران افزود: در حالی که ظاهرا بخشی از این اعتبارات به انحاء مختلف در اختیار تولید‌کننده‌ها قرار گرفته است اما اتحادیه‌های مربوطه در روند این تحویل‌ها نبودند.
 
سلطانی تاکید کرد: اعتبارات باید به صورت هدفمند در اختیار دامداران قرار گیرد تا کارایی و تاثیر‌گذاری بهتر باشد.
 
وی در خصوص بیماری تب سه روزه گفت: پیشگیری مقدم بر درمان است و محاسبه شده در صورت پیشگیری با واکسن، سود 30 برابری نصیب دامدار می‌شود.
 
وی گفت: دامی که مبتلا به بیماری تب سه روزه می‌شود در صورت درمان هم هیچ وقت تولید شیر آن به اندازه قبلی نخواهد رسید.
 
سلطانی گفت: واکسن‌ این بیماری در کشورهای آمریکا، استرالیا و ژاپن تولید می‌شود که با قرارداد بخش خصوصی با اتحادیه قرار است 150 هزار روز از این واکسن وارد شود.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران افزود: بیماری تب سه روزه سال گذشته در استان گلستان آغاز شد و چند استان را درگیر کرد که برای جلوگیری از شیوع این بیماری تزریق دو نوبت واکسن کافی است که هزینه آن 12 هزار تومان است.
 
سلطانی گفت: این واکسن‌ها قبل از آغاز فصل گرما که زمان شروع بیماری تب سه روزه است باید به دام‌ها تزریق شود.
 
سمینار بیماری تب سه روزه گاوی امروز با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، نمایندگان دامپزشکی استان تهران و تعاونی‌های تولید‌کننده امروز در تالار پذیرایی صدا و سیما در ملاصدرا برگزار شد.
 
agrofoodnews.com
 
اجرای اصل ۴۴,مفاد اصل ۴۴,تنظیم بازار علوفه,تنظیم بازارشیر,اتحادیه‌ دامداران,تب سه روزه گاوی,دام,دامداری,دامداران,اتحادیه سراسری دامداران,تولیدات دامی,تولیدکننده دام,بیماریهای دام
 

نوشته شده در 20/10/1392 جمعه ساعت 05:26:35 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه دام


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی