ارقام گندم و جو در شهرستان سرعین کشت شد
ارقام گندم و جو در شهرستان سرعین کشت شد

ارقام گندم و جو در شهرستان سرعین کشت شد

 
اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی سرعین از کشت ارقام گندم و جو در قالب طرح ارزیابی مشارکتی PVS در این شهرستان خبر داد.
ارقام گندم و جو در شهرستان سرعین کشت شد
محمد ابراهیم محمدی روز پنجشنبه یکی از راههای افزایش را تولید و انتخاب رقم مناسب دانست که طرح PVS یا انتخاب مشارکتی ارقام برای رسیدن به این مقصود اجرایی شده تا بهترین زراعت با توجه به هر منطقه به کشاورزان پیشنهاد شود. 
او اظهار کرد: در این طرح که در روستای درآباد و با مشارکت کشاورزان اجرا شد ارقام مختلف گندم و جو شامل سه رقم گندم آبی ، چهار رقم گندم دیم ، سه رقم جو آبی و سه رقم جو دیم کشت شد.
او گفت: این ارقام شامل C-88-4 ، پیشگام و کاسکوژن در گندم آبی ، آذر2 ، باران ، منامین و رصد در گندم دیم ، ماکوئی ، جلگه و رقم جدید RB-92-1 در جو آبی و سهند ، آبیدر و انصار در جو دیم است.
محمدی افزود: انتخاب ارقام سازگار با مناطق مختلف شهرستان دستیابی به عملکرد مناسب و تغییر الگوی کشت و روی آوردن به روش های بهینه کشت از طریق مشاهده مراحل اجرای طرح در اراضی خود کشاورزان و مشارکت آنها از جمله اهداف این طرح است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، وی اظهارامیدواری کرد با اجرای طرح های PVS و مشارکت و همکاری کشاورزان و انتخاب بهترین ارقام و ترویج کشت آنها، افزایش چشمگیر تولید گندم و جو را در منطقه شاهد باشیم.
سرعین در 27 کیلومتری غرب اردبیل قرار دارد.

نوشته شده در 09/10/1395 پنجشنبه ساعت 21:44:44 توسط samira


بازگشت به صفحه گندم


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید