از خشک کن هوشمندی که بدون محدودیت در تناژ و منحنی دما عمل میکند رو نما
از خشک کن هوشمندی که بدون محدودیت در تناژ و منحنی دما عمل میکند رو نما

از خشک کن هوشمندی که بدون محدودیت در تناژ و منحنی دما عمل میکند رو نمایی شد

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی گفت: واحد هر باریوم مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان در 220 متر مربع با هزار و 500 گونه گیاهی به عنوان بانک اطلاعاتی گیاهان برای استفاده محققان دانشجویان و استادان دانشگاه ها استفاده می شود.
لطفعلی زاده افزود: هر باریوم نوعی موزه است که به عنوان یک بانک اطلاعات خام می توان از آن بهره جست که در آن علاوه بر گیاهان خشک پرس شده، تمام مدارک مربوط مانند کتاب های گیاه شناسی، دست نویس ها، عکس ها، گزارش های چاپ شده و نشده، نقاشی ها و غیره وجود دارد.
وی گفت: هرباریوم ها یکی از معتبرترین و اصولی ترین مراکز تحقیقاتی در زمینه تنوع گیاهی هر کشوری محسوب می شود و گنجینه ای دائمی از نمونه های گیاهی یک منطقه و بهترین منبع اطلاعاتی درباره رستنی های آن است.
رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی گفت: همچنین در کنار این واحد از 4 دستگاه جدید محققان این مرکز رونمایی شد.
لطفعلی زاده افزود: این دستگاه ها شامل دستگاه خشک کن هوشمند که نخستین بار در کشور ساخته شده است و در کاهش مصرف انرژی تاثیر فراوان دارد و این دستگاه محصولات کشاورزی را بدون محدودیت تناژ خشک می کند و منحنی دما ندارد.
وی افزود: دستگاه پوست کن گردو و دستگاه گرده افشان و دستگاه صفحه فشاری هم جزو تجهیزات آزمایشگاهی آب و خاک از دیگر دستگاه هاست.
رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی گفت: این دستگاه ها را محققان این مرکز طراحی کردند و ساختند./
منبع:ایانا

نوشته شده در 30/11/1393 پنجشنبه ساعت 20:03:49 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه گیاه شناسی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید