اعتراض گاوها به قیمت شیر
اعتراض گاوها به قیمت شیر

اعتراض گاوها به قیمت شیر

لندن - ایرنا - دامداران انگلیسی در جریان حرکت اعتراضی شان به پایین آمدن قیمت شیر گاو و سایر محصولات لبنی وگوشتی در انگلیس، دو گاو را به داخل یکی از فروشگاه های زنجیره ای مهم این کشور رها کردند.
گاوها در صف معترضین به پایین آمدن قیمت شیر در انگلیس
به گزارش ایرنا، یکی از دامداران روز دوشنبه در دفاع از این اقدام که در یکی از فروشگاه زنجیره ای 'ازدا ' صورت گرفته است، به خبرنگاران گفت: ما از کاهش مداوم قیمت شیر گاو در فروشگاه های زنجیره ای انگلیس ازجمله در 'ازدا ' معترض هستیم.
دامداران انگلیسی در جریان حرکت اعتراضی شان به قیمت پایین شیر و سایر فرآورده های لبنی در این کشور، همچنین با بیرون آوردن بطری های شیر و محصولات لبنی از قفسه های مغازه ها و عرضه رایگان آن در کنار خیابان به نوعی اعتراض خود را به پایین بودن نرخ این محصولات اعلام کردند.
'میورینگ ریموند' رییس اتحادیه ملی کشاورزان انگلیس روز دوشنبه در گفت وگو شبکه اسکای نیوز ضمن اشاره به نشست اضطراری این اتحادیه برای مشکلات ایجادشده ناشی از پایین آمدن بهای شیر و گوشت گفت: در صورت تداوم این وضعیت در ماه های آینده شمار دیگری از دامداران فعالیت خود را متوقف خواهند کرد.
وی گفت: دامداران بابت هر لیتر شیر در حال حاضر بین 8 تا ده پنس ( هر پوند معادل 100 پنس ) ضرر متحمل می شوند که ادامه این وضعیت قابل تحمل نخواهد بود.
ریموند افزود: هر تولیدکننده شیر در روز در حدود 2 هزار و 500 لیتر شیر تولید می کند که می تواند به راحتی تصور کرد که میزان ضرر و زیان هر دامدار چقدر است.
در همین حال اتحادیه ملی کشاورزان انگلیس از همه فروشگاه ها و خرده فروشان خواسته اند که قیمت های واقعی شیر را به مردم نشان دهند تا آنان بفهمند که کشاورزان چه مبلغی بابت هر لیتر شیر دریافت می کنند.
به گفته این اتحادیه برخی از فروشگاه ها بابت هر لیتر شیر در حدود 30 الی 33 پنس به دامداران پرداخت می کنند اما مبلغ پرداخت برخی از فروشگاه های زنجیره ای مهم انگلیس ازجمله ازدا در حدود 23 پنس در هر لیتر است.
در حال حاضر قیمت هر پاکت شیر 2.27 لیتری در فروشگاهی انگلیس ازجمله در ' تسکو' یک پوند و در 'ازدا' 89 پنس است.
به گزارش منابع انگلیسی، از ژانویه گذشته تاکنون در حدود 200 تولیدکننده محصولات لبنی و دامی، به دلیل پایین آمدن قیمت شیر و فرآورده ای گوشتی، این صنعت را ترک کرده اند.
دامداران انگلیسی می گویند که برای پوشش دادن هزینه هایشان حداقل بهای هر لیتر شیر بایستی در حدود 30 پنس باشد اما آنها در ماه ژوئن بابت هر لیتر شیر به طور میانگین 23.44 پنس دریافت کرده اند.
در 29 جولای گذشته نیز کشاورزان و دامداران انگلیسی در اعتراض به پایین بودن قیمت شیر و گوشت در انگلیس ماشین های سنگین کشاورزی را به خیابان ها آوردند و باعث توقف کامل خیابان ها و ترافیک سنگین در برخی از شهرهای این کشور شدند.

نوشته شده در 19/05/1394 دوشنبه ساعت 22:46:48 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه دام


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی