افزایش صادرات خرما با تشکیل مجموعه های بزرگ تولیدی
افزایش صادرات خرما با تشکیل مجموعه های بزرگ تولیدی

افزایش صادرات خرما با تشکیل مجموعه های بزرگ تولیدی

 
خبرگزاری میزان- عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کشاورزان خرد با سازماندهی تبدیل به مجموعه های بزرگ تولیدی خرما شوند،گفت:دولت باید با بازاریابی بین المللی مقصد صادراتی خرمای با کیفیت ایرانی را مشخص کند.
افزایش صادرات خرما با تشکیل مجموعه های بزرگ تولیدی
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، جوادکاظم نسب درباره  وضعیت صادرات خرما،گفت: زمانیکه کشاورزان خرد با اتحاد تبدیل به شرکت ها و مجموعه های بزرگ خرما شوند بدیهی است که نخل داران  می توانند محصول خرمای با کیفیت ایرانی  را  با بازاریابی کارشناسی  شده به بازارهای هدف صادر کنند.
 
نماینده مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انگیزه های صادراتی در زمانی که کشاورز خرد در قالب مجموعه های بزرگ تولیدی فعالیت کند؛افزایش می یابد،تصریح کرد:با مجموعه های بزرگ در صنعت کشاورزی می توان تولید را تضمین کرد  تا در  نتیجه  انگیزه کشت نیز دراین راستا افزایش  یابد.
 
 کاظم نسب  افزود: باید با برآرود اصولی میزان  نیاز  مصرف داخلی ما  به محصولی همچون خرما مشخص شود؛این امر بدین معنا است که  باید برای مازاد خرما برنامه ریزی صادراتی  در شرایطی  ایجاد شود که محصول نیز با  نرخ صادراتی در بازار جهانی به فروش برسد.
 
نمایند مردم اهواز در مجلس،ادامه داد:با  صادرات فرآورده های خرما از جمله  شیره،الکل  خرما و  دیگر محصولات فرآوری شده  می توان  به سادگی  بازار جهانی  خرما را بدست بگیریم  و این درحالی است که کشاورز حتی توانایی حمل ونقل شهری محصولات  را ندارد،چه برسد که محصول را به سمت صادرات رهنمون کند.
 
عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه  وزارت  خارجه با فعال کردن سفارتخانه ها  بازاریابی محصولی همچون خرما  را بدست بگیرد،یادآورشد:دولت باید با  بازاریابی بین المللی مقصد صادراتی خرما  را به  نحو کارشناسی شده ای مشخص کند تا  محصول در فضای بهینه در بازارهای هدف صادراتی قرار بگیرد.
 

نوشته شده در 02/09/1395 سه شنبه ساعت 10:53:12 توسط samira


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید