معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
افزایش صادرات محصولات کشاورزی در مازندران
صادرات محصولات کشاورزی
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، شمس‌علی هادیزاده‌معلم بعدازظهر امروز در جلسه کمیسیون تخصصی کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی مازندران‌ اظهار داشت: بحث صادرات کشاورزی مازندران با محوری مرکبات و محصولات پروتئینی به‌ویژه مرغ در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.
 
وی با اشاره به اینکه تولید طیور و محصولات باغی و مرکبات در مازندران جایگاه ویژه‌ای دارد، افزود: افزایش تولید مرکبات در مازندران زمینه صادرات این نوع محصول کشاورزی به کشورهای هدف را فراهم می‌کند.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق مازندران به افزایش کیفی محصولات باغی و مرکبات از سوی صادرکنندگان و اتحادیه باغداران تاکید کرد و ادامه داد: به‌زودی تیمی از کارشناسان دستگاه‌های اجرایی متبوع برای انطباق و بازاریابی صادرات مرکبات و مرغ به چهار کشور(سی آی اس) اعزام می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه مشکلات صادرکنندگان مازندرانی در استان باید حل شود، تصریح کرد: حمل و نقل موضوع مهمی در صادرات است، وضعیت منسجمی در مازندران تعریف نشد.
 
هادیزاده‌معلم با تاکید بر اینکه صادرکنندگان نباید وقت خود را صرف اخذ مجوزها کنند، گفت: قوانین و مقررات لازم در صادرات باید از سوی گمرک، دامپزشکی، کشاورزی، معاونت بهبود تولیدات گیاهی تعریف و تصویب شود تا صادرکنندگان در کمترین زمان بهترین محصولات را صادر کنند.
 
وی این سفر کارشناسی و بازاریابی را فرصتی برای معرفی مرکبات و قابلیت‌های پروتئینی مازندران به کشورهای منطقه دانست و گفت: دستگاه‌های اجرایی به روان‌سازی مقررات صادرات توجه ویژه داشته باشند.
 
هادیزاده‌معلم با بیان اینکه مشکلات بانک با بخش خصوصی موضوعی است که از سوی دولت در حال پیگیری است، تصریح کرد: اتاق بازرگانی تلاش می‌کند تا زمینه تسهیلات برای صادرکنندگان فراهم شود.
 
وی پیگیری ایجاد پایانه صادراتی در کشورهای هدف را از برنامه‌های قابل اجرا دانست و گفت: موضوعاتی همچون تعرفه ترجیحی، صادرات محصولات پروتئینی، دعوت از خریداران کشورهای هدف، جلوگیری از اتلاف وقت صادرکنندگان و روان سازی تسهیلات بانکی از مواردی است که برای تحقق صادرات در مازندران پیگیری می‌شود.
 
منبع : ghatreh.com
 
 

نوشته شده در 12/09/1392 سه شنبه ساعت 20:13:09 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن