افزایش کیفیّت محصولات با بهره گیری از وِرمی کمپوست
افزایش کیفیت با ورمی کمپوست

قائم مقام معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: کیفیّت محصولات با استفاده کود ورمی کمپوست، 50 درصد نسبت به کودهای شیمیایی افزایش می یابد.

منوچهر اتّحاد در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز افزود: قیمت محصول کشاورزی اُرگانیک در بازارهای جهانی بین دو تا سه برابر قیمت محصول کشاورزی عادی است.

وی با اشاره به کیفیّت محصولات ارگانیک تشریح کرد: محصولات تولیدی با بهره گیری از کود وِرمی کمپوست به دلیل فقدان هر گونه ماده شیمیایی، ارگانیک محسوب می شوند.

اتّحاد ادامه داد: وِرمی کمپوست، سبک و فاقد هرگونه بویی است.

قائم مقام معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: افزایش مصرف بی رویه کودهای شیمیایی و آثار منفی کاربرد این کودها بر محیط زیست و سلامت موجودات زنده به ویژه انسان ها بر کسی پوشیده نیست.

وی از افزایش عملکرد محصولات حاصل شده با استفاده از این دسته از کودها اظهار داشت: افزایش 20 تا 70 درصدی عملکرد محصول در واحد سطح با استفاده از کود وِرمی کمپوست دور از انتظار نخواهد بود.

اتّحاد با بیان توصیه ای به زارعان و باغداران تاکید کرد: با توجه به تولید مستمر کودهای دامی، زباله های خانگی، ضایعات کشاورزی و بقایای گیاهی، تبدیل آن به وِرمی کمپوست، نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت احساس می شود./س


نوشته شده در 29/08/1392 چهارشنبه ساعت 12:48:18 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ورمی کمپوست


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
ورمی کمپوست بساک


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک