افزایش ۵۰ میلیون دلاری صادرات محصولات شیلاتی در سال جاری
افزایش ۵۰ میلیون دلاری صادرات محصولات شیلاتی در سال جاری

افزایش ۵۰ میلیون دلاری صادرات محصولات شیلاتی در سال جاری

 
شیلات اقتصاد مقاومتی
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران در سفر به استان هرمزگان از افزایش ۵۰ میلیون دلاری ارزش صادرات محصولات شیلاتی تا پایان امسال خبر داد.
به گزارش شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به نقل از ایرنا، حسن صالحی در جشن شکرانه میگوی پرورشی استان هرمزگان با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: ارزش محصولات شیلاتی صادراتی کشور سال گذشته رقمی در حدود ۳۵۰ میلیون دلار بود که این رقم در سال ۹۵ به ۴۰۰ میلیون دلار خواهد رسید.
 
وی با اشاره به موفقیت های حاصل شده در بخش های مختلف کشاورزی در دولت تدبیر و امید، بیان داشت: امسال در سایه تلاش های انجام شده، میزان واردات کشور در زمینه تولیدات کشاورزی از بیش از ۹ به کمتر از سه میلیون دلار می رسد که این موفقیت به برکت خودباوری به دست آمده است.
 
صالحی با بیان اینکه امروز بیش از ۱۲۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید می شود، خاطر نشان کرد: خودکفایی در تولید گندم از جمله موفقیت های بزرگی است که در دولت تدبیر و امید رقم خورده و این خودکفایی، تبلور بزرگترین بخش اقتصاد مقاومتی است.
 
رئیس سازمان شیلات ایرن با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۲ هزار تن میگوی صادراتی در کشور تولید و صادر شد، اظهار داشت: امسال میزان صادرات میگو به بیش از ۱۴ هزار تن خواهد رسید و کیفیت و فرآوری میگوی تولیدی در کشور نیز بسیار خوب است.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی در سازمان شیلات ایران گفت: در پسابرجام رویکرد جدیدی در کشور در حوزه توسعه شیلات برای جذب سرمایه گذاری و بازار صادراتی انجام شد به طوری که در یکسال گذشته با کشورهای فرانسه، رومانی، فنلاند، ایتالیا، چین، ویتنام، روسیه و تایلند مذاکراتی انجام شد.
 
در این مراسم از پرورش دهندگان میگو در استان هرمزگان تجلیل و قدردانی شد.
 
هرمزگان با داشتن ۳۰ هزار صیاد دارای ۲۲ بندر صیادی است که طی چند سال گذشته تاکنون ۱۰ بندر آن به تعاونی های صیادی و بخش خصوصی واگذار شده و وسعت مزارع فعال پرورش میگو دراین استان بیش از چهار هزار هکتاراعلام شده است.

نوشته شده در 17/11/1395 ساعت 17:37:08 توسط samira


بازگشت به صفحه اخبار شیلاتی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید