افزایش 10 درصدی تولید مرکبات
افزایش تولیدمرکبات
علی دریجانی امروز د‌ر گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فهرج از برداشت مرکبات در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: پیش‌بینی‌ می‌شود در سال جاری 14 هزار تن انواع مرکبات شامل پرتقال، نارنگی باغ‌های مرکبات شهرستان فهرج در دو بخش مرکزی و نگین کویر فهرج برداشت شود.
 
وی تصریح کرد: محصول مرکبات باغ‌های کشاورزان این شهرستان نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش دارد که در سال گذشته 9 هزار تن مرکبات از باغ‌های مرکبات شهرستان فهرج بر‌داشت شد‌.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج با اشاره به اینکه مرکبات شهرستان فهرج دارای پوست نازک، طعم بسیار مطبوع و از خاصیت انبارداری بسیار بالا برخوردار هستند، خاطر ‌نشان کرد‌: سطح زیرکشت مرکبات در این شهرستان 2 هزار هکتار و در حال افزایش است.
 
وی افزود: در حال حاضر 500 هکتار به صورت نهال و در شرف باروری در منطقه وجود دارد و هر سال سطح قابل توجهی به سطح کشت نهال مرکبات افزوده می‌شود.
 
حسین خورشیدی از باغداران نمونه بخش مرکزی که در سال 60 تن مرکبات تولید می‌کند به خبرنگار فارس گفت: بر‌داشت مرکبات از باغ‌های این شهرستان ‌آغاز شده است، اما توسط دلالان به قیمت بسیار ارزان از کشاورزان خریداری می‌کنند و به مرکز استان و استان‌های سیستان و بلو‌چستان و سایر استان‌های کشور ‌می‌فرستند.
 
وی افزود: با توجه به اینکه استان کرمان به عنوان یکی از استان‌های تامین کننده میوه شب عید کشور ‌معین شده است، باید اداره جهاد کشاورزی نسبت به خرید مازاد محصول مرکبات از کشاورزان مرکبات‌کار اقدام کند تا کشاورزان زیان نبینند.
 
منبع : farsnews.com
 

نوشته شده در 19/09/1392 سه شنبه ساعت 22:51:19 توسط محمد یزدانی
ویرایش شده در 19/09/1392 سه شنبه ساعت 23:13:51 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی