فایل گیف تستی


افزایش 44 درصدی برداشت و خرید ذرت دانه ای در استان ایلام
افزایش 44 درصدی برداشت و خرید ذرت دانه ای در استان ایلام

افزایش 44 درصدی برداشت و خرید ذرت دانه ای در استان ایلام

 
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از 13 هزار تن ذرت از کشاورزان استان خریداری شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ جهان عبدی افزود: میزان برداشت و خرید ذرت دانه ای نسبت به سال گذشته تاکنون44 درصد افزایشافزایش 44 درصدی برداشت و خرید  ذرت دانه ای در استان داشته و پیش بینی می شود تا پایان فصل خرید این میزان بیشتر شود.  
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان با اشاره به اینکه بیشترین میزان کشت ذرت به  شهرستان های دهلران، مهران و دره شهر تعلق دارد افزود: شش سیلو  در شهرستان های مهران، دره شهر و دهلران با ظرفیت 18 هزار تن آماده خرید ذرت از کشاورزان هستند. 
وی با اشاره به فروش ذرت تحویلی کشاورزان از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: تاکنون هشت هزار و 800 تن از ذرت کشاورزان ایلامی توسط بورس به فروش رسیده که امید است وجه این فروش هرچه زودتر به حساب کشاورزان واریز شود. 
عبدی با بیان اینکه چهار هزار و 900 هکتار از اراضی کشاورزی استان ایلام در سال جاری به کشت ذرت دانه ای اختصاص یافته است یادآور شد : سه هزار و 800 هکتاراز این اراضی  در شهرستان دهلران قرار دارد. 
 

نوشته شده در 06/10/1395 دوشنبه ساعت 21:21:38 توسط samira


بازگشت به صفحه ذرت


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید