افزایش 45 درصدی خلاقیت با گیاهان آپارتمانی
خلاقیت با گیاهان آپارتمانی
به گزارش دانشگاه نیوز، براساس نتایج تحقیقاتی که در نمایشگاه گل چلسی ارائه شده، گیاهان آپارتمانی می توانند به تمرکز، بهره وری و سلامت کارمندان تا 45درصد کمک کند.
 
  این تحقیقات نشان می دهد که وجود گلهای آپارتمانی در محل کار تا 45 درصد موجب ارتقای خلاقیت و تا 38 درصد موجب افزایش بهره وری می شود.
 
  این تحقیقات که توسط گروه تحقیقات تحقق هویت " Identity Realisation " در دانشگاه اکستر با همکاری گروه " Indoor Garden Design " انجام شده خروجی های موثر افراد را در مشاغل مختلف نشان می دهد.
 
  از 350 بازدیدکننده نمایشگاه گل و گیاه چلسی خواسته شد که خلاقیت، شادی و بهره وری خود را در چهار فضای کاری که به شکل متفاوتی طراحی شده بودند توصیف کنند.
 
  محققان اعتقاد دارند که تحقیقات آنها نشان می دهد که گیاهان الزاماً جزئی از محیط کار نیستند اما این تحقیق، نتایج تحقیقات پیشین را که نشان می دهد وجود گیاهان در محل کار راحتی روانشناختی و عملکرد تجاری را افزایش می دهند مورد تأکید قرار داده است.
 
  دکتر کریگ نایت از دانشگاه اکستر اظهار داشت که ما پیشتر نشان داده ایم که وقتی افراد خود محل کارشان را طراحی می کنند سلامـت، شادی و بهره وری آنها افزایش می یابد، اکنون زمان آن است که یک گام جلوتر رفته تا مشاهده کنیم که آیا این اصل می تواند در رابطه با خلاقیت هم موثر باشد یا خیر.
 
  نتایج این تحقیقات در نمایشگاه گل و گیاه نشان داد که بهبود وضعیت روانشناختی و طراحی مناسب یک محیط کاری می تواند خلاقیت را تا 45 درصد افزایش دهد.
 
  تحقیقات پیشین نقش مثبت گیاهان در بیمارستانها را نشان داده است و بیمارانی که یک گلدان گل کنار خود داشتند درد، اضطراب و خستگی کمتری احساس می کردند.
 
از سوی دیگر وجود گیاهان آپارتمانی در اتاقها موجب می شود که میزان باکتری 50 تا 60 درصد در مقایسه با اتاقهای بدون گل و گیاه کاهش یابد.
 
 
منبع : خبرگزاری مهر
 

نوشته شده در 20/09/1392 چهارشنبه ساعت 01:53:59 توسط محمد یزدانی
ویرایش شده در 21/09/1392 پنجشنبه ساعت 02:40:16 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه گیاهان اپارتمانی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
کلاس اموزشی


روش فعالیت در انجمن کشاورزی


خانواده پسته آکانتاسه Acantaceae


خانواده پسته آکانتاسه Acantaceae