امسال850 هزار کیلو عسل در استان تهران تولید شد
امسال850 هزار کیلو عسل در استان تهران تولید شد
امسال850 هزار کیلو عسل در استان تهران تولید شد
 
تهران-ایرنا- مدیر امور طیور و زنبورعسل جهادکشاورزی استان تهران گفت: زنبورداران این استان در سالجاری 850 هزار کیلوگرم عسل تولید کردند.
امسال850 هزار کیلو عسل در استان تهران تولید شد
احمد مینایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین سرشماری با همکاری اتحادیه زنبورداران وتعاونی های زنبورداری شهرستان های استان تهران، 753 زنبورستان در این استان شناسایی شده است.
وی مجموع کلونی های سرشماری شده استان را 9هزار و130 کندو اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد 856 هزار و 893 کیلوگرم عسل، سه هزار و16کیلوگرم گرده گل و 21هزار و870 کیلوگرم موم تولید شده است.
وی با بیان اینکه در این سرشماری شهرستان دماوند با داشتن 44 هزار و 25 کلونی، 49 درصد کلونی های استان تهران را به خود اختصاص داده است، گفت: شهرستان های شمیرانات و فیروزکوه در رتبه های بعدی قرار دارند.
مدیر امور طیور و زنبورعسل جهادکشاورزی استان تهران با بیان اینکه کندوهای زنبورعسل در این استان دارای کد شناسایی هستند، افزود: برای اولین بار امسال تمام کندوها براساس کد شناسایی سرشماری شدند.
مینایی با بیان اینکه استان تهران بزرگترین مصرف کننده عسل کشور است، گفت: عسل استان تهران جنبه صادراتی داشته و به کشورهای آلمان و سوئد نیز صادر می شود.
وی با اشاره به کیفیت مطلوب عسل استان تهران، عسل تولیدی در منطقه لار شمیرانات را مرغوب ترین عسل عنوان کرد و گفت: در این منطقه که 58 زنبوردار استان را در خود جای داده است، به دلیل تنوع گیاهان دارویی، عسل مرغوبی تولید می شود. 
مدیر امورطیور و زنبورعسل جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه درحال حاضرهفت تعاونی زنبورداری درسطح استان تهران فعالیت دارند، اظهار کرد: تعاونی زنبورداران شهرستان های ورامین و تهران در سال جاری تشکیل شده است.
مینایی، تامین نهاده ها و تجهیزات موردنیاز زنبورداران، برگزاری دوره های آموزشی، کمک به بازاریابی و فروش عسل، برنامه ریزی استقرار کندوها از وظایف تعاونی ها عنوان کرد.
وی با بیان اینکه تعاونی های زنبورداران درصندوق حمایت از صنعت زنبور و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عضویت دارند، افزود: زنبورداران با عضویت در تعاونی های زنبورداران می توانند از تسهیلات مالی با سود چهار درصد برخوردار شوند.

نوشته شده در 17/09/1395 چهارشنبه ساعت 23:14:14 توسط samira


بازگشت به صفحه پرورش زنبور عسل


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید