فایل گیف تستی


بخشی از مطالبات ذرت‌کاران در شوش پرداخت شد
بخشی از مطالبات ذرت‌کاران در شوش پرداخت شد

بخشی از مطالبات ذرت‌کاران در شوش پرداخت شد

 
رئیس انجمن صنفی کشاورزان شهرستان شوش دانیال (ع) گفت: طی یکسال پیگیری و تلاش برای اثبات محاسبه صحیح و عادلانه هکتولیتر این امر توسط وزارتخانه مورد تأیید قرار گرفت و دستور داده شد مبالغ کسرشده از وجه ذرتکاران به آنان بازگردانده شود که خوشبختانه حدود 600 میلیون تومان از کسورات ذرت مربوط به سال قبل به کشاورزان برگردانده شد و امیدواریم هر چه زودتر مابقی این کسورات نیز پرداخت شد.
 
عبدالرحیم رحیمی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به جلسه ای که اواخر هفته گذشته در خصوص حل مشکلات مربوط به ذرت از جمله عدم پرداخت مطالبات کشاورزان، کسورات غیر قانونی و ... در استان برگزار شد، اظهار کرد: این نوع عملکرد مسئولان علاوه بر کاهش بیش از پیش سطح زیر کشت ذرت، به تولید گندم نیز ضربه خواهد زد.
 
 وی افزود: در این نشست که با حضور تشکل‌ها و مسئولان بخش کشاورزی استان در سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان برگزار شد، از مسئولین خواستیم تا به صورت جدی برای حل مشکلات کشاورزان منطقه اقداماتی صورت بگیرد تا این بی برنامگی‌ها زمینه‌ساز بروز مشکلات بعدی برای کشاورزان و حتی دولت و مردم نشود.
 
 رحیمی نیا تصریح کرد: هم‌اکنون عملیات داشت گندم به دلیل مشکلات بوجود آمده در مطالبات ذرتکاران و عدم نقدینگی کشاورزان به تأخیر افتاده و قطعاً این روند به تولید این محصول استراتژیک ضربه خواهد زد.
 
 رحیمی نیا تصریح کرد: دولت نیز لازم است با حمایت واقعی و عملی از تولید داخلی به یاری کشاورزان بشتابد و جامعه کشاورزی را با وجود این تضادها و مشکلات به حال خود رها نکند.
 
 وی ادامه داد: مسئولین کشاورزی استان در این نشست در پاسخگویی به مشکلات مطرح‌شده اظهار کردند که باید دنبال راه حل اساسی و دستور از مقامات رده بالای کشوری برای تأمین نقدینگی و خرید ذرت کشاورزان و پرداخت وجه آنان باشیم اما تا جایی که در حوزه اختیارات آنان بود، قول مساعدت و همکاری و رفع هر چه سریعتر مشکلات پیش آمده را داده و اعلام کردند کشاورزان مستندات خود را در رابطه با کسورات انجام شده (هکتولیتر، افت مفید و ...) ارائه کنند تا در صورت اثبات هزینه کسرشده به حساب آنان بازگردانده شود.

نوشته شده در 10/11/1395 ساعت 12:07:28 توسط samira


بازگشت به صفحه ذرت


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید