برداشت و پس از برداشت آواکادو
برداشت و پس از برداشت آواکادو

تولید محصول:

درختان پیوندی 2 سال پس از استقرار چند میوه تولید خواهند کرد. میوه ها 9 تا 12 ماه پس از گلدهی بر حسب رقم و شرایط محیطی بالغ می شوند. میوه های نژاد مکزیکی معمولا در طی تابستان بالغ می شوند. Lula و اغلب سایر هیبریدها در دسامبر یا اکتبر بالغ می شوند. میوه Lula روی درخت تا ژانویه باقی می ماند. میوه های آووکادو روی درخت نمی رسند و بایستی برداشت شده و برای چند روز نگهداری شوند تا برسند. به همین دلیل نگهداری میوه روی درخت (Storage on-tree) معمول است جدا کردن میوه از درخت باعث تولید اتیلن و شروع کلیماکتریک در تنفس و منجر به رسیدن خواهد شد. یک میوه بالغ اغلب 3 تا 8 روز پس از برداشت خواهد رسید. میوه های نابالغ در صورت برداشت شروع به پلاسیدن می کنند و به کیفیت قابل عرضه نخواهند رسید.

میوه ها در موقع برداشت باید با احتیاط با قیچی برداشت شوند. دمای مناسب نگهداری  و میوه ها 2 تا 6 هفته پس از برداشت قابل نگهداری هستند. بهتر است میوه ها زیر  قرار داده نشوند.

وزن مطلوب میوه حدود gr300 است. میوه آووکادو به شکل کمی کشیده و تقریبا تخم مرغی است و میوه های خیلی کشیده و دراز از نظر بسته بندی مشکلات دارند. میزان محصول kg/tree 25-50وتا 15 تن در هکتار بسته به رقم است.

مشکلات:

در شرایط تگزاس حساس سوختگی نوک و نکروز حاشیه برگها مهمترین مشکل است که بدلیل استرس آب و شوری است که معمولا تحت شرایط آب و هوای گرم و خشک شدت می یابد. این مشکل بخصوص در نژادهای مکزیکی شددیتر است که میتوان با آبیاری مرتب و یکنواخت تا حدی آنرا حل کرد.

برخی از آووکادوها حساس به ریزش کامل برگ ها در زمان گلدهی هستند. برگهای جدید تقریبا رشد خواهد کرد.

مهمترین بیماری آووکادو آنتراکنوز است که عمدتا که یک بیماری میوه در نزدیک رسیدن است.


نوشته شده در 23/04/1393 دوشنبه ساعت 18:03:34 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه میوه کاری


ناشناس در تاریخ بیست و دوم مرداد 1394 گفته است

بسیار جالب ومفید بود .

پاسخ Admin در تاریخ بیست و دوم مرداد 1394
امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی