معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
برنامه ریزی برپایی جشن خودکفایی وصادرات چای به کشورهای دیگر
برنامه ریزی برپایی جشن خودکفایی وصادرات چای به کشورهای دیگر

برنامه ریزی برپایی جشن خودکفایی وصادرات چای به کشورهای دیگر

دولت امروز برای بخش مکانیزاسیون چای به گونه ای اعتبار تخصیص داده و آماده کمک است که حتی می توان تا سقف ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار هم برای آبیاری تحت فشار باغات چای برنامه ریزی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، در همایش یک روزه ضرورت مکانیزاسیون در به زراعی باغ های چای که با حضور روسای مرکز تحقیقات چای کشور، سازمان چای کشور، کارشناسان و فعالان در عرصه چای در هتل معین شهر فومن برگزار شد؛ آقاجان زاده، رئیس مرکز تحقیقات چای کشور در خصوص به زارعی باغ های موجود چای اظهار داشت: در برنامه های به زارعی چای حفظ باغات موجود، عملیات جوان سازی، افزایش کمی و کیفی محصول چای در افزایش درآمد چایکاران است.
 
وی با بیان این که در ارتباط بامکانیزاسیون اهدافی از قبیل افزایش تولید، کاهش هزینه ها، کاهش سختی کار کشاورز و جذابیت آن، افزایش بهره وری از نیروی کارگری، افزایش کیفیت کار زراعی و امکان انجام آن در کمترین مدت زمان و انجام به موقع عملیات کشاورزی، به کار گیری ماشین های هرس برای امور مربوط به هرس، هرس کمربر و هرس کف بر(جوان سازی باغات) باعث کاهش هزینه تولید و افزایش کیفیت عملیات خواهد بود، افزود: البته با توجه به دستورالعمل و یافته های تحقیقاتی  علاوه براین اعمال، تسریع عملیات باغی و انجام به موقع آنها، همچنین کاربرد ماشین های برگ چینی منطبق با دستورالعمل تحقیقاتی علاوه بر افزایش عملکرد و تسریع در برداشت، حدود 80 درصد برگ برداشت شده با ماشین برگ چینی 5 سانتی متر بالای سطح هرس درجه یک بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است.
 
به گفته وی همچنین در عملیات به زراعی باغ های چای علاوه بر بکارگیری مکانیزاسیون، استفاده از یافته های تحقیقاتی مرتبط به مدیریت تغذیه، آبیاری و مدیریت مبارزه با عوامل خسارتزای آفات،بیماری های علفهای هرز، لازم وضروری است.
 
روزبهان رئیس سازمان چای کشور نیز در خصوص وضعیت کنونی باغ های چای کشور و بهزارعی تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری را بر اصل تولید بوده؛ تولید موجب کاهش معضلات اجتماعی در جامعه می‌شود.
 
روزبهان با اشاره به اینکه هر قدر تولید کشور بالاتر رود قدرت آن کشور بیشتر می‌شود، گفت: کسی که اقتصاد پویا داشته باشد می‌تواند در بحث فرهنگ نیز تاثیرگذار باشد.
وی یکی از ضعف‌های مهم اقتصاد کشور را وابستگی به درآمد فروش نفت دانست و افزود: با تولید مطلوب و فراهم کردن بازار مناسب می‌توانیم فشارهای مختلفی که با کاهش قیمت نفت گریبان جامعه ما را می‌گیرد، کم کنیم.                                                                                                                          منبع:ایانا

نوشته شده در 28/09/1393 جمعه ساعت 02:06:33 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن