برگزاری همایش مدیریت بحران منابع آب زیرزمینی
برگزاری همایش مدیریت بحران منابع آب زیرزمینی

برگزاری همایش مدیریت بحران منابع آب زیرزمینی 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدحسین شریعتمدار رئیس مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران در نشست خبری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به قانون بهبود فضای کسب و کار در اواخر سال 90، گفت: این قانون در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و بر اساس ماده‌ای از آن اتاق بازرگانی موظف می‌شد تا در مسائل کشاورزی و به خصوص آب ورود یابد.
 
وی افزود: بنابراین اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تغییرنام یافت و ظرف سه سال مسائل کشاورزی و آب را در اولویت برنامه‌ها قرار داد.
 
وی افزود: بر این اساس مرکز ملی مطالعات راهبردی و کشاورزی آب (غیردولتی) تشکیل شد و بعد از تصویب قانون دفتری به عنوان سامان‌دهی و توانمندسازی کشاورزی و آب در اتاق ایران ایجاد شد که در آن به مسائل کشاورزی و آب پرداخته شد.
 
وی افزود: موضوع آب مسئله اساسی دنیا و کشور ما است و بنابراین دفتر مطالعات با انجام مطالعات دقیق به نتایج و تحقیقاتی رسیده که باید این تحقیقات به شکلی به اطلاع عموم ذینفعان، کشاورزان و سیاست‌گذاران کشور اعلام می‌شد.
 
رئیس مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران، اظهار داشت: بر این اساس مقرر شد تا گردهمایی روز دوشنبه با حضور برخی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و اتاق بازرگانی برگزار شود و در اولین همایش به بحرانی‌ترین بخش آب یعنی آب‌های زیرزمینی پرداخته شود.
 
شریعتمدار بیان داشت: مطالعات گوناگون میدانی و مشورت‌های داخلی و بین‌المللی و مطالعات علمی و نظرسنجی‌های گسترده ظرف سه سال در دفتر مطالعات صورت گرفته بود و مقرر شد تا آن مطالعات از طریق همایش به سیاست‌گذاران آب کشور ارائه شود.
 
وی افزود: بنابراین جمع‌بندی از مطالعات انجام شده در همایش تقدیم مسئولان خواهد شد و در آن همایش آمادگی اتاق بازرگانی هم برای همکاری اعلام می‌شود.
 
رئیس مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران، اظهار داشت: در اولین همایش مدیریت بحران منابع آب زیرزمینی سه نشست با عنوان چالش‌ها و برنامه‌های آب زیرزمینی، آسیب‌شناسی دشت‌های ممنوعه و بحرانی و نگاهی به آینده مدیریت آب‌های زیرزمینی برگزار می‌شود.
 
وی افزود: در پایانی این همایش بیانیه بخش کشاورزی اتاق خوانده می‌شود و یکی از جنبه‌های خاص این گردهمایی ترکیب شرکت‌کنندگان و حضور بیش از 200نفر از کشاورزان، ذینفعان، محققان و کارشناسان بخش کشاورزی و آب است.
 
شریعتمدار اظهار داشت: در همایش یک روزه مدیریت بحران منابع آب زیرزمینی که روز دوشنبه هفته جاری در طبقه دهم اتاق بازرگانی برگزار می‌شود، چیت‌چیان وزیر نیرو، بخشنده معاون وزیر جهاد کشاورزی، شافعی‌نیا رئیس اتاق بازرگانی ایران و برخی از اساتید حوزه آب و کشاورزی حضور دارند.
 
منبع:فارس

نوشته شده در 26/11/1393 ساعت 15:48:29 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه منابع آب


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید