به دلیل عدم استقبال تجاری از فرمون‌ها به تولید انبوه نرسید
عدم استقبال تجاری از فرمون‌ها
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از تأمین به‌موقع کودهای شیمیایی برای بخش تولید خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود 600 هزار تن کود ازته و بیش از 400 هزار تن کود فسفاته و پتاسه در انبارهای استانی تجمیع شده است.
حبیب‌الله امیرخانی افزود: حدود 200 هزار تن کود فسفاته در بندر امام خمینی آماده تحویل است.
وی خاطرنشان کرد: از نظر تأمین و توزیع تاکنون هیچ مشکلی به‌وجود نیامده است و کارخانه‌های داخلی نیز با حداکثر توان برای رفع نیاز بخش کشاورزی تلاش می‌کنند.
امیرخانی درباره وضعیت سلامت کودهای وارداتی نیز ادامه داد: در سه مرحله کودهای شیمیایی واردشده تحت آزمایش قرار می‌گیرند، یعنی مبداء، مقصد و بندر و از آنجا که ضوابط و شرایط ایران بسیار سخت است، آلوده بودن کودهای وارداتی به فلزات سنگین تکذیب می‌شود.
وی تصریح کرد: به گفته کشورهایی چون چین، استانداردهای ایران بسیار سخت‌گیرانه است، بنابراین امکان واردات کودهای آلوده به کشور مطرود است.
 
برنامه‌ریزی برای تأمین نهاده‌های مورد نیاز سال آینده توسط شرکت خدمات حمایتی
 
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی یادآور شد: میزان کادمیوم موجود کود در دنیا 50 درصد عنوان شده، در حالی که در ایران میزان کادمیوم موجود در کودها باید زیر 25 درصد باشد.
امیرخانی تأکید کرد: وجود سرب زیر یک درصد در کودهای شیمیایی تقریباً صفر تلقی می‌شود که در استاندارد کشورمان چنین موردی رعایت می‌شود.
وی درباره بذور مورد نیاز بخش کشاورزی نیز اظهار داشت: در حال حاضر که کشاورزان کشت را به پایان رسانده‌اند، برنامه تکلیف‌شده این شرکت به‌صورت کامل عملیاتی شد و مشکل خاصی وجود نداشت.
امیرخانی همچنین گفت: برای سال آینده تکلیف شده است که 76 هزار تن بذر گندم مادری و پرورشی تهیه و تأمین شود که در این مورد نیز پیش‌بینی می‌شود مشکلی وجود نداشته باشد.
وی در ادامه افزود: فرمون‌هایی که توسط این شرکت قرار بود تجاری‌سازی شود، در حال حاضر به‌صورت پایلوت و در چند منطقه اجرایی شده است، اما از آنجا که با استقبال چشمگیری از سوی کشاورزان روبه‌رو نیست، تولید انبوه آن آغاز نشده است!
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خاطرنشان کرد: تولید انبوه نیاز به ترویج دارد که لازم است در این باره اطلاع‌رسانی ویژه‌ای انجام شود.
 
منبع : iana.ir
 
عدم استقبال تجاری از فرمون‌ها,تولیدفرمون,تولیدانواع کود,انواع کود,تولیدکود,صادرات کود,واردات کود,کودهای شیمیایی,کودهای ارگانیک,شرکت خدمات حمایتی کشاورزی,تأمین و توزیع کود,وضعیت سلامت کودهای وارداتی,
 
 

نوشته شده در 05/11/1392 شنبه ساعت 18:08:36 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه انواع کودها


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
مطالب پر بازدید
 

 

 


تبلیغات