بیش از 50 درصد باغ های خراسان شمالی انگور است
بیش از 50 درصد باغ های خراسان شمالی انگور است

بیش از 50 درصد باغ های خراسان شمالی انگور است

 
شیروان- ایرنا- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بیش از 50 درصد باغ های این استان مربوط به باغ انگور است.
بیش از 50 درصد باغ های خراسان شمالی انگور است
به گزارش ایرنا علی اصغر شریکیان چهارشنبه در کارگاه آموزشی آفات و بیماری های انگور در شیروان، سطح زیر کشت باغ های انگور استان را 18 هزار و 500 هکتار عنوان و اظهار کرد: سالانه از این سطح 185 هزار تن محصول تولید می شود که عمده ترین مراکز تولید انگور در شهرستان شیروان و فاروج و عمده انگور از نوع کلاهداری در بجنورد و شهرستان مانه و سملقان است.
وی با بیان اینکه میانگین عملکرد انگور آبی در این استان 13.2 تن در هکتار است گفت: این رقم قابل قبولی نیست که باید روش های نوین را به کار برد و طرح فراز تاکستان را اجرا کرد زیرا که با اجرای این طرح کمیت و کیفیت انگور افزایش پیدا می کند.
شریکیان با اشاره به اینکه در سایر کشور انگور را به صورت خزنده کشت نمی کنند افزود: باید تاکستان های انگور را به صورت ایستاده تربیت کنیم زیرا که روش تولید انگور به صورت ایستاده افزایش محصول را به دنبال دارد.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی ضمن تاکید بر رعایت یک سری از اصول گفت: باید در روش هایی که تاکنون داشته ایم تجدید نظر بکنیم.
مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: امسال به دلیل خسارت سفیدک، تولید انگور در این شهرستان 50 درصد کاهش داشت.
سعید خوشقامت سطح زیر کشت انگور در شهرستان شیروان را سه هزار هکتار عنوان و اظهار کرد: امسال از این سطح 6 هزار تن انگور تولید شد که سال های قبل این میزان 10 هزار تن بوده است.
شهرستان 157 هزار نفری شیروان دومین شهر پر جمعیت خراسان شمالی است که 105 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی و 12 هزار بهره بردار کشاورزی دارد.

نوشته شده در 08/10/1395 چهارشنبه ساعت 22:41:15 توسط samira


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی