بیماری لکه‌سفید دیگر معضل مزارع پرورشی نیست
بیماری لکه‌سفید دیگر معضل مزارع پرورشی نیست
از آنجا که امکان تولید میگو در کنار بیماری لکه‌سفید با مدیریت صحیح امکان‌پذیر است، لکه‌سفید دیگر معضل جدی مزارع پرورشی نیست.
 
رئیس سازمان شیلات ایران امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: مدیریت صحیح در سایت‌های پرورش میگو در کنار بیماری لکه‌سفید که سال‌های گذشته اثرات مخربی بر این صنعت گذاشته بود، تولید را دوباره به رونق اقتصادی برگرداند.
حسن صالحی افزود: نمی‌توان گفت که دیگر لکه‌سفید معضل صنعت میگوی کشور نیست، زیرا مقدماتی لازم است که باید فراهم شود و شاید از نظر علمی نیز ثابت‌شده نباشد.
وی خاطرنشان کرد: با وجود بیماری می‌شود تولید کرد که این امر ثابت‌شده است، به‌گونه‌ای که برداشت 800 تنی میگو از سایت چوئبده آبادان را امکان‌پذیر کرده است.
صالحی ادامه داد: لکه‌سفید نیز یک نوع بیماری است که همان‌گونه که سرماخوردگی می‌تواند با شرایط ویژه برطرف شود، این بیماری نیز قابل رفع است.
وی تصریح کرد: با تمهیدات لازم، تولید اقتصادی در واحدهای درگیر را امکان‌پذیر کردیم.
 
صادرات میگوهای چوئبده آبادان تا یک ماه آینده
گفتنی است، رئیس اتحادیه میگوپروران خوزستان از تولید 800 تنی میگو در سایت چوئبده آبادان خبر داد و اظهار داشت: این میزان میگو در 19 مزرعه تولید شده است.
محمد معلم تأکید کرد: به‌دلیل کیفیت بالا و بازارپسند میگوی تولیدشده در سال جاری، مراحل صادراتی آن تا یک ماه آینده انجام می‌شود.
لازم به ذکر است، صنعت میگوی کشور که در گذشته با مشکلات بی‌شماری ازجمله بیماری روبه‌رو بود و باعث شد که وام‌های پرورش‌دهندگان با مشکل بازپرداخت روبه‌رو شود، به همت رئیس جدید سازمان شیلات، در جهت بخشودگی جرایم بانکی پرورش‌دهندگان حرکت خواهد کرد، به‌گونه‌ای که در دولت گذشته حدود 100 میلیارد تومان از جرایم بانکی پرورش‌دهندگان میگو پرداخت شده و در سال جاری نیز با حمایت‌های دولت، مابقی سود و جرایم بانکی پرورش‌دهندگان در قالب همین مصوبه مورد بخشودگی قرار می‌گیرد
منبع: خبرگذاری کشاورزی

نوشته شده در 21/09/1392 پنجشنبه ساعت 15:04:00 توسط قاسم رشیدیان
ویرایش شده در 22/09/1392 جمعه ساعت 00:01:05 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه اخبار شیلاتی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید