فن پیج فیس بوک بساک

تجهیز 1200 هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سیستم آبیاری قطره‌ای
آبیاری قطره ای
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، خلیل نیکشاد عصر امروز در جلسه توسعه بخش کشاورزی در اردبیل اظهار داشت: ما با هدف توسعه آبیاری قطره‌ای و بارانی در بخش کشاورزی و ترویج این سیستم در بین زارعان برنامه‌های حمایتی خوبی را اجرا می‌کنیم تا با استقبال زارعان بتوانیم تولید محصولات را افزایش داده و بهره‌وری را به بالاترین سطح برسانیم.
 
وی یکی از مزایای اجرای این طرح را افزایش تولید و بهره‌وری بالا به همراه استفاده بهینه از منابع آب توصیف کرد و افزود: امسال چهار هزار و 200 هکتار از اراضی برای تجهیز به سیستم آبیاری مدرن در اولویت برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌هاست که پیش‌بینی می‌کنیم با تأمین منابع اعتباری بتوانیم این هدف‌گذاری را جامه عمل بپوشانیم.
 
نیکشاد یکی از مشکلات و دغدغه‌های به وجود آمده در این مسیر را پیش‌بینی نشدن منابع اعتباری کافی برای اجرای طرح‌های آبیاری مدرن و قطره‌ای اعلام کرد و ادامه داد: به دلیل نبود منابع اعتباری کافی بسیاری از منابع مطالعاتی و اجرایی در نوبت عملیاتی شدن قرار دارند که امیدواریم در این زمینه اقدامات لازم صورت بگیرد.
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه استان اردبیل نشان استاندارد برتر تولید و صادرات سیب‌زمینی را به دست آورده است، خاطر نشان کرد: این استان سال گذشته با توجه به تولید سیب‌زمینی سالم و ارگانیک توانست نشان استاندارد کشوری را به دست آورد و امسال برای نخستین بار با همین نشان صادرات صورت گرفته است.
 
وی اضافه کرد: کشاورزان این استان در سال زراعی جاری 23 هزار هکتار از اراضی خود را به کشت سیب‌زمینی اختصاص داده بودند که از این اراضی 760 هزار تن محصول برداشت شد که استان اردبیل رتبه اول را در سطح زیر کشت و رتبه دوم را در میزان تولید سیب‌زمینی دارد.
 
منبع : farsnews.com
 

نوشته شده در 12/09/1392 سه شنبه ساعت 19:59:15 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه آبیاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید