معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
تصرف اراضی کشاورزی توسط پدیده شاندیز
تصرف اراضی کشاورزی توسط پدیده شاندیز

تصرف اراضی کشاورزی توسط پدیده شاندیز/ بیشترین تخریب اراضی در شمال

خرم آباد - رئیس سازمان امور اراضی کشور از پیگیری پرونده های مربوط به تغییر کاربری اراضی کشاورزی توسط شرکت پدیده شاندیز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، قباد افشار شامگاه سه شنبه در نشست با خبرنگاران رسانه های گروهی لرستان با اشاره به تغییر کاربری اراضی کشاورزی مشهد از سوی شرکت پدیده شاندیز اظهار داشت: این شرکت حدود ۴۱ هکتار از اراضی کشاورزی مشهد را تصرف کرده است.
وی با بیان اینکه فعالیت این شرکت در این زمینه از همان سالهای ۸۸ و ۸۹ که شروع کرده بود باید متوقف می شد عنوان کرد: هر چند الان نیز ما پیگیری های لازم را از طریق قوه قضائیه در دستور کار خود قرار داده ایم.
رئیس سازمان امور اراضی کشاورزی کشور ادامه داد: رئیس قوه قضائیه نیز دستور داده اند آرای قبلی که به نوعی به نفع جهاد کشاورزی حکم داده نشده را نیز نقض کرده و پرونده از نو در دست پیگیری قرار گرفته شود.
افشار با بیان اینکه این شرکت دو پرونده تغییر کاربری در مشهد داشته است بیان داشت: یک پرونده این شرکت مربوط به ۵۰ هکتار زمین بوده که از این میزان حدود ۴۱ هکتار آن فاقد مجوز تغییر کاربری و ما بقی آن دارای مجوز بوده است.
وی ادامه داد: همچنین در یک پرونده دیگر نیز این شرکت در چناران ۵۰ هکتار زمین را قصد داشته تصرف و تملک کند که از همان ابتدا جلوی آن گرفته شده است.
رئیس سازمان امور اراضی کشور یادآور شد: همچنین شرکت پدیده شاندیز در شمال نیز به دنبال این بوده که اراضی تملک کند که از همان ابتدا از این اقدام جلوگیری به عمل آمده است.
افشار همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به میزان زمین خواری و تخریب اراضی کشاورزی صورت گرفته در کشور اشاره کرد و گفت: طی ۵۰ سال اخیر یک میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور تغییر کاربری داده شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین تخریب اراضی کشاورزی را در شمال کشور شاهد بوده ایم افزود: بیشترین تخریب اراضی کشاورزی در استانهای مازندران، گیلان، گلستان، تهران، قزوین و ... بوده است.
 
منبع:قطره
 

نوشته شده در 20/12/1393 چهارشنبه ساعت 00:03:13 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن