معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
تلاش وزارت جهاد کشاورزی برای عرضه مستقیم و بدون واسطه محصولات
تلاش وزارت جهاد کشاورزی برای عرضه مستقیم محصولات توسط تولیدکنندگان
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: اکنون تلاش ما در راستای کوتاه کردن مسیر و حذف دلالان است، به نحوی که تولیدکننده و تشکل ها محصولات خود را به صورت مستقیم عرضه کنند.
 
حجتی در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر کنترل بازار محصولات کشاورزی از سوی چهارهزار دلال گفت: قیمت محصولات در بازار میوه و تره بار بر اساس عرضه و تقاضا مشخص می شود، البته شکی نیست که دلال و واسطه هم در این در این بازار نقش ایفا کرده و گاهی باعث افزایش قیمت ها می‌شود.
 
وزیر جهاد کشاورزی افزود: اکنون تلاش ما در راستای کوتاه کردن مسیر و حذف دلالان است، به نحوی که تولیدکننده و تشکل ها محصولات خود را به صورت مستقیم عرضه کنند.
 
وی تصریح کرد: این فرایند باعث می شود که کشاورز محصول خود را با سود بیشتر و متقاضی محصول مورد نیاز را با قیمت کمتر خریداری کند که در نهایت به نفع کل جامعه است.
 
این عضو کابینه دولت یازدهم همچنین در واکنش به سوال دیگری مبنی بر وجود گوشت برزیلی با برند ایرانی در بازار، بیان داشت: قاعدتا امکان عرضه محصولات برزیلی به جای ایرانی وجود ندارد، چرا که گوشت برزیلی منجمد و گوشت داخلی تازه است، از این رو احتمال وجود گوشت برزیلی به نام محصول ایرانی بسیار ناچیز است.
 
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: البته بازهم ممکن است صنف تخلفاتی داشته باشد، اما بنده اطلاعی در مورد وجود گوشت برزیلی با برند ایران در بازار داخلی ندارد.
منبع:فارس
 
 

نوشته شده در 25/04/1393 چهارشنبه ساعت 23:30:55 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن