تمایل یک شرکت ترکیه‌ای کود شیمیایی به سرمایه‌گذاری جدید در ایران
کودشیمیایی
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، مدیر کل یک شرکت ترکیه‌ای تولیدکننده کود شیمیایی گفت: با کاهش برخی تحریم‌ها علیه ایران، این شرکت احتمالا در ایران سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
 
بر اساس این گزارش، شرکت «گوبر فابریکالاری» نمایندگی با نام «پتروشیمی رازی» را در ایران در سال 2008 به ارزش 650 میلیون دلار خریداری کرده است.
 
عثمان بالتا مدیرکل این شرکت گفت: کاهش تحریم‌ها احتمالا سرمایه‌گذاری‌های جدید را در دستور کار ما قرار خواهد داد. پیش از این ما به دنبال موفقیت‌های شرکت «رازی»، پیشنهادهایی دریافت کرده‌ایم.
 
پتروشیمی رازی در سال گذشته میلادی، 87.5 درصد سهام شرکتی با نام آریا به ارزش 15.5 میلیون دلار را به دست آورد. این شرکت در نظر دارد تا 2.9 میلیون دلار دیگر برای باقی سهام این شرکت هزینه کند.
 
وی اضافه کرد: ما در حال مذاکره برای خرید 12.5 درصد سهام باقی مانده شرکت آریا هستیم و در نظر داریم تا این روند را طی چند ماه آینده تکمیل کنیم.
 
بالتا با توضیح اینکه، کاهش تحریم‌ها، به کم شدن هزینه‌های تولید برای شرکت رازی کمک خواهد کرد، افزود: «هنوز زود است بگوییم این کاهش هزینه‌ها چه میزان سود خواهد داشت.»
 
شرکت گوبر تنها در ترکیه و ایران تولید دارد و فروش محصولات آن در سال 2012، به 1.1 میلیارد دلار رسید.
 
منبع : Farsnews
 

نوشته شده در 19/09/1392 سه شنبه ساعت 14:50:02 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه انواع کودها


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
مطالب پر بازدید
 

 

 


تبلیغات