توزیع بیش از یک هزار تن برنج سفید در استان اردبیل
توزیع بیش از یک هزار تن برنج سفید در استان اردبیل

توزیع بیش از یک هزار تن برنج سفید در استان اردبیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: یک هزار و 200 تن برنج سفید وارداتی و یک هزار و 121 تن برنج هندی در اردبیل توزیع می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، عدیل سروی در جلسه بررسی تامین اقلام مورد نیاز شب عید در اردبیل افزود: توزیع برنج هندی به میزان یک هزار و 121 تن و برنج سفید وارداتی به میزان یک هزار و 200 تن از نیمه دوم بهمن ماه در استان شروع شده شده است که این روال تا پایان امسال ادامه خواهد داشت.
 
وی گفت: هم‌اکنون 700 تن سیب و 900 تن پرتقال خریداری شده و مقدار 615 تن از این میوه‌ها در سردخانه‌های مجهز اردبیل نگهداری می‌شود و برنامه‌ریزی شده است تا به میزان 100 تن دیگر نیز از ارومیه خریداری و در سردخانه‌ها نگهداری شود.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان این‌که در حال حاضر 114 تن پرتقال دیگر نیز در سردخانه‌های استان نیز موجود است، افزود: هم‌اکنون هماهنگی‌های لازم در خصوص تامین میوه شب عید برای هم‌استانی‌ها انجام شده و در این باره جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و مردم می‌توانند با مراجعه به مراکز میوه شب عید خود را تهیه کنند.
 
سروی تصریح کرد: توزیع شکر نیز که یکی از اقلام ضروری خانوار است که بدون محدودیت ادامه دارد و خانوارها می‌توانند با مراجعه به عاملان تولید شکر مورد نیاز خود را تامین کنند و هم‌‌اکنون هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
 
وی در خصوص وضعیت توزیع گوشت مرغ منجمد تصریح کرد: در پایان سال مسافران زیادی از اقصی نقاط میهن اسلامی وارد استان اردبیل می‌شوند که همین امر مصرف گوشت مرغ را به شدت افزایش می‌دهد و برای حل این مشکل نیز در سردخانه‌های استان گوشت مرغ منجمد به میزان مورد نیاز و کافی انبار شده است که توزیع آن نیز در فروشگاههای زنجیره ای بدون وقفه ادامه دارد.
 
سروی افزود: توزیع گوشت منجمد در مرکز استان هر کیلوگرم به میزان 58 هزار ریال و در دیگر شهرستانهای استان 59 هزار ریال است و مردم به میزان مصرف مورد نیاز خود می‌توانند بدون نگرانی با توجه به قیمت اعلامی اقلام مورد نیاز خود را خریداری کنند.
 
وی در خصوص کره وارداتی پاستوریزه نیز گفت: این کار در راستای تنظیم بازار داخلی انجام می‌شود تا این کالای ضروری خانوار نیز با قیمت مناسب در اختیار آنان قرار داده شود.

نوشته شده در 08/12/1395 ساعت 16:32:16 توسط samira


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید