معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
توسعه محصولات ارگانیک در کشاورزی پایدار
توسعه محصولات ارگانیک در کشاورزی پایدار
  
به نقل از تسنیم حسین حسینی درباره کشاورزی ارگانیک اظهار داشت: کشاورزی و تولید ارگانیک یعنی کشاورزی و تولید آلی, همچنین تولید بدون مواد شیمیایی و تولید بدون کود و سم است.
 
به گفته وی کشاورزی ارگانیک بحث تازه‌ای نیست و شواهد متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد این دستاورد تولید از پیشینه‌ای کهن برخوردار است.
 
این کارشناس کشاورزی افزود: طبیعی است که سامانه‌های کشاورزی دوران پیش از کشاورزی صنعتی را می‌توان سامانه‌هایی ارگانیک دانست.کشاورزی دورهای سنتی در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین صورت می‌گرفت.
 
حسینی ادامه داد: محصولات کشاورزی از دیدگاه کشاورزی پایدار به محصول ارگانیک  product Organic, محصول سالم(غذای سبز) food Green و محصول طبیعی تقسیم بندی می‌شود.
 
وی بیان داشت: محصول ارگانیک محصولی است که در فرآیند تولید آن از هیچ نوع مواد شیمیایی اعم از کودها و سموم شیمیایی استفاده نشده است و بر سلامت خاک، گیاه، انسان و محیط زیست تاکید دارد.
 
حسینی عنوان کرد: محصول سالم محصولی است که با حداقل استفاده از نهاده‌های شیمیایی تولید می‌شود و میزان باقیمانده مواد شیمیایی در این محصولات باید مطابق با استانداردهای تعیین شده باشد.
 
این کارشناس کشاورزی خاطرنشان کرد: محصول طبیعی محصولی است که عاری از بقایای مواد شیمیایی مصنوعی است و حاصل تولید در مناطق طبیعی و دست نخورده صورت پذیرد.

نوشته شده در 30/08/1394 شنبه ساعت 22:11:21 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن