همه چیز در مورد گوجه فرنگی
همه چیز در مورد سیب زمینی
همه چیز در مورد بادمجان
همه چیز در مورد فلفل
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی
توسعه کشت های گلخانه ای
توسعه کشت های گلخانه ای

توسعه کشت های گلخانه ای

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محمود حجتی ظهر امروز در حاشیه رونمایی از ارقام جدید زراعی و باغی که در موسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج رونمایی شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای می‌تواند علاوه بر به صرفه‌بودن در کاهش مصرف آب تأثیرات بسیار زیادی نیز داشته باشد.
 
وی ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق، اصولی و همچنین به‌کارگیری راهکارهای اساسی روش‌های مقابله با بحران کم‌آبی نیز به صورت دقیق اجرایی شود.
 
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های ما در توسعه امور کشاورزی است، افزود: ارتقای این نوع از کشت می‌تواند در صرفه‌جویی آب بسیار تأثیر داشته باشد.
 
وی ادامه داد: سال گذشته فقط حدود یک هزار هکتار گلخانه‌ در کشور توسعه یافت که در یک برنامه‌ریزی درست و دقیق در نظر است بتوان سالانه 3 هزار هکتار و پس از آن 5 هزار هکتار را در سال به توسعه کشت‌های گلخانه‌ای اختصاص داد.
 
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سخنان خود بر توسعه و گسترش کشت‌های نشایی در سبزی و صیفی نیز تأکید کرد و گفت: توسعه این روش نیز در کشاورزی یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های ما است که در نظر داریم این مهم را نیز به صورت گسترده در صنعت کشاورزی اجرایی کنیم.
 
حجتی به مزایای اجرای این نوع کشت اشاره کرد و افزود: با اجرای این نوع کشت می‌توان 30 درصد مصرف آب را کاهش داد.
 
وی تصریح کرد: در این راستا موسسات و شرکت‌هایی ایجاد شده‌اند تا نشاها را تولید کرده و در اختیار کشاورزان قرار دهند.
 
به گفته حجتی با اجرای این کشت به جای اینکه بذر در زمین کاشته شود نشاء در گلخانه‌ها تولید می‌شود که این طرح می‌تواند در کاهش 30 درصدی مصرف آب تأثیرات بسیار زیادی را داشته باشد.
منبع:فارس
 

نوشته شده در 02/06/1394 دوشنبه ساعت 13:47:32 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه سبزیکاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید