مطالب پر بازدید
فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


تولید بیش از هزار تن گل محمدی و گیاهان دارویی
تولید بیش از هزار تن گل محمدی و گیاهان دارویی

تولید بیش از هزار تن گل محمدی و گیاهان دارویی

 
790 هکتار از زمین های مازندران زیر کشت گل محمدی و گیاهان دارویی رفت .
بیش از هزار تن گل و گیاهان دارویی در مازندران تولید و روانه بازار شد .
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران به خبرگزاری صدا و سیما گفت: گیاهان دارویی و گل محمدی در سطح 792 هکتار در مازندران کشت شد که از این میزان سطح زیر کشت یک‌هزار و 110 تن محصول تولید شده است.
عزیزاله شهیدی‌فر همچنین از افزایش 6 درصدی توسعه فضای گلخانه‌ای در سطح پنج هکتار خبر داد و افزود: امسال تولیدات گلخانه‌ای در فضای باز 6 درصد افزایش یافته و به 36 هکتار رسیده است.
 وی با بیان اینکه 3 میلیارد و 717 میلیون تومان تسهیلات برای ساخت 26 طرح گلخانه‌ای در استان پرداخت شد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 680 هکتار باغ با اعتبار 3 میلیارد تومان در اراضی شیبدار اماده شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای آماده کردن 3 هزار هکتار باغ در زمین‌های شیبدار با اعتبار 16.6 میلیارد تومان در دست اقدام است، گفت: تاکنون 500 هزار اصله نهال شناسنامه‌دار و دارای مجوز برای طرح‌های باغبانی در استان توزیع شده است.
این مسؤول از تامین و توزیع 40 میلیارد تومان یارانه بذر جو، گندم، برنج و دانه‌های روغنی چندماهه اخیر در استان خبر داد و افزود: تولید برنج با افزایش 2 درصدی به یک میلیون و 287 هزار تن رسید.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه حدود 120 هزار تن از گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شد، ادامه داد: 6 هزار و 850 تن سویا با افزایش 83 درصدی نسبت به سال گذشته در استان کشت شد که 18 هزار و 388 تن به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شد.
وسعت زمین های باغی و زراعی مازندران 400 هزار هکتار است . 

نوشته شده در 10/11/1395 ساعت 12:13:21 توسط samira


بازگشت به صفحه گلکاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
تبلیغات

 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


روش فعالیت در انجمن کشاورزی