تولید نژاد ترکیبی بز شیری در مزارع بسته و نیمه
تولید نژاد ترکیبی بز شیری در مزارع بسته و نیمه

تولید نژاد ترکیبی بز شیری در مزارع بسته و نیمه

پروژه تولید نژاد ترکیبی بز شیری در مزارع بسته و نیمه با بهره گیری از شیوه های نوین پرورش بز و به کارگیری مدیریت پرورش متناسب با شرایط اقلیمی و اکوسیستم منطقه خلخال فراهم گردید.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از استان اردبیل، بهلول تکلوی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان این که در اجرای این پروژه با بهره گیری از شیوه های نوین پرورش بز و به کارگیری مدیریت پرورش متناسب با شرایط اقلیمی و اکوسیستم منطقه خلخال زمینه اجرای پروژه تولید نژاد ترکیبی بز شیری فراهم گردید تا با بهره گیری از بزهای دارای ظرفیت ژنتیکی تولیدشیر بالا شاهد ارتقای تولیدات و محصولات واحدهای پرورش بز در مناطق مستعد استان و همچنین ارتقای در آمد پرورش دهندگان باشیم.
 
بهلول تکلوی با بیان این که در اجرای پروژه تولید نژاد ترکیبی بز شیری از اسپرم بزهای نژاد شیری خارجی سانن و آلپاین به عنوان پایه پدری و از بز بومی خلخالی به عنوان پایه مادری استفاده شده است، افزود: اجرای این پروژه باعث ارتقای تولیدشیر در واحدهای پرورش بز و نیز ارتقای درآمد پرورش دهندگان خواهد شد.
 
این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: هم اکنون این پروژه به همت کارشناسان مدیریت امور دام این معاونت به ظرفیت 500 راس در بخش هشتجین شهرستان خلخال در مرحله اجراست.
منبع:ایانا

نوشته شده در 01/10/1393 دوشنبه ساعت 15:25:29 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه دام


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی