تولید پنبه در قرقیزستان 50 درصد افزایش یافت
تولید پنبه در قرقیزستان 50 درصد افزایش یافت

تولید پنبه در قرقیزستان 50 درصد افزایش یافت

رئیس بخش کشاورزی استان «اوش» قرقیزستان از افزایش 50 درصدی میزان تولید پنبه طی سال جاری در این کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «رحیم‌بردی ماناک‌بایف» رئیس بخش کشاورزی و صنعتی استان «اوش» در جنوب قرقیزستان از صادرات محصول پنبه این کشور به ایران و برخی کشورهای دیگر خبر داد.

وی افزود: در سال جاری تقاضا برای صادرات پنبه مرغوب از قرقیزستان افزایش یافته و امکانات لازم نیز در کشور به خوبی فراهم شده است.

ماناک‌بایف گفت: حجم صادرات پنبه قرقیزستان در مقایسه با سال گذشته 2 برابر افزایش یافته و به عنوان مثال، در منطقه «قره سو» شرکت «آک-طکس» آماده است تا 5 هزار تن پنبه را صادر کند.

به گفته رئیس بخش کشاورزی و صنعتی استان اوش، در آینده آمادگی برای صادرات 1.5 تن پنبه از این استان به کشورهای مختلف برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: این محصول به طور عمده به کشورهای ایران، روسیه و ترکیه صادر می‌شود.

ماناک‌بایف درباره قیمت عرضه این محصول به خارج از کشور، تصریح کرد: در حال حاضر این مبلغ متغیر بوده و به دنبال راه‌هایی برای قیمت‌گذاری منصفانه بر روی این محصول هستیم.

وی با اشاره به برداشت مرحله دوم  محصول پنبه در سال جاری، ادامه داد: تولید پنبه در قرقیزستان در 9 ماه اول سال جاری به دلیل افزایش مزارع زیر کشت به میزان 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گفته این مقام قرقیز، هم‌اکنون در قرقیزستان بیش از 4 هزار هکتار زمین زیر کشت پنبه وجود دارد و برداشت این محصول 3 بار در سال انجام می‌شود.

 


نوشته شده در 22/08/1395 شنبه ساعت 15:01:16 توسط samira


بازگشت به صفحه پنبه


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید