تکثیر و تولید ماهیان زینتی صنعتی سودآور و اشتغالزا در میبد
تکثیر و تولید ماهیان زینتی صنعتی سودآور و اشتغالزا در میبد

تکثیر و تولید ماهیان زینتی صنعتی سودآور و اشتغالزا در میبد
 


یزد-ایرنا-مدیرصندوق کارآفرین میبد گفت: ماهی زینتی که روزی تنها نوع قرمز آن سرسفره های عید جا خوش کرده بود حالا با تکثیر و تولید صدها گونه از آن با ورود جوانان میبدی به صنعتی سودآور و اشتغالزا تبدیل شده است .


جواد فیاضی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: صندوق کارآفرین امید این شهرستان در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان در زمینه کشاورزی و تولید ماهیان زینتی اقدام به پرداخت تسهیلات کرده است .
وی افزود: از اول سال تاکنون مبلغ یک میلیاردریال تسهیلات به 3 کارگاه تولید ماهیان زینتی درشهرستان میبد پرداخت شده است که 2 کارگاه فعال و یک کارگاه دیگر هم در مرحله تجهیز و آغاز بکار است .
فیاضی با بیان اینکه این تسهیلات طبق تفاهم نامه بین صندوق کارآفرین امید و جهادکشاورزی از بخش خویش فرمایی و کارگاههای کوچک و خانگی پرداخت شده است افزود: خوشبختانه در این کارگاهها زمینه اشتغال برای 15 نفر فراهم شده است .
وی اضافه کرد: از 6کارگاه تکثیر و تولید ماهی های زینتی در شهرستان میبد 4کارگاه ازفعالیت و رونق بیشتری برخوردارند که سالانه بیش از 200هزار قطعه انواع ماهی های زینتی را تولید و روانه بازار می کنند .
فیاضی اظهار کرد:کارگاههای تولید ماهی های زینتی راه را برای تولید گیاهان آبزی هم هموار کرده و گونه هایی طبیعی آن برای زینت بیشتر آکواریوم ها در میبد تولید می شود .


نوشته شده در 23/08/1395 ساعت 16:47:00 توسط samira


بازگشت به صفحه اخبار شیلاتی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید