تکذیب واردات مرغ از ترکیه
تکذیب واردات مرغ از ترکیه
معاون بهبود امور دام در گفت‌وگو با فارس:
واردات مرغ از ترکیه را تکذیب می‌کنم/ ذخیره مرغ کشور بیش از نیاز سبد کالایی
معاون بهبود امور دام وزیر جهاد کشاورزی با رد شایعات واردات مرغ از ترکیه گفت: ۹۰ هزار تن ذخیره‌‌سازی مرغ وجود دارد که بیش از نیاز سبد کالایی است و ماهانه ۱۰ هزار تن مرغ بیش از نیاز، تولید و صادرات هم انجام می‌شود.
 
حسن رکنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه برای توزیع سبد کالایی در دو مرحله  60 هزار تن مرغ نیاز است. آیا ظرفیت تولید این میزان وجود دارد؟ گفت: بیش از 90 هزار تن ذخیره مرغ در انبارها هست و این میزان از ذخایری که وجود دارد توزیع خواهد شد.
 
معاون بهبود امور دام وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه شایعه‌ای هست مبنی بر اینکه قرار است واردات مرغ از ترکیه انجام شود و مسئولین ارشد هفته گذشته به همین خاطر در ترکیه بودند، گفت: همه این موارد را تکذیب می‌کنم زیرا در حال حاضر نه تنها نیاز به واردات نیست بلکه ماهانه 10 هزار تن مازاد نیاز در کشور وجود دارد.
منبع:فارس نیوز
 
رکنی گفت: اکنون نیز صادرات مرغ به صورت پراکنده توسط بخش خصوصی انجام می‌شود اما باید برنامه‌ریزی اصولی برای صادرات انجام شود.

 


نوشته شده در 29/10/1392 ساعت 19:30:47 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه طیور


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


مشاوره خصوصی

بهشت

طراحی سازه های کشاورزی بر مبنای مکانیزم شاز که در کره ماه برای اولین بار انجام پذیرفته می تواند پرشی بسوی کشاورزی و تولید خاک مرغوب از بهشت برین باشد.

 


شرکت بساک