حذف دلال های بازار انار
حذف دلال های بازار انار

وزیر جهاد کشاورزی گفت: حذف واسطه‌ها از بازار انار جزو مهم‌ترین مسائلی به شمار می‌رود که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن در سطح بازارهای داخلی و خارجی اعمال شود.

 
محمود حجتی در حاشیه سفر خود به شهرضا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: بر اساس قانون پرداخت غرامت به کشاورزان خسارت دیده جزو وظایف ستاد حوادث به شمار می‌رود و حل مشکلات انارکاران شهرضا نیز باید از سوی این مجموعه در دستور کار باشد. وی ادامه داد: ستاد حوادث زیر مجموعه وزارت کشور است و بر همین اساس استانداران و فرمانداران باید در خصوص تحقق خسارت کشاورزان خسارت دیده اقدام کنند.
 
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه خروج بازار انار شهرضا از چرخه دلالی مستلزم تشکیل صندوق حمایت از تولیدکنندگان انار است، افزود: در همین راستا مسئولان شهرستانی باید ضمن بسترسازی مناسب برای تشکیل این مجموعه، سیاست‌گذاری‌های لازم برای تکمیل چرخه تولید به مصرف را مهیا کنند.
 
وی با بیان اینکه نرخ تضمینی محصول انار از سوی دولت به منظور حمایت از تولیدکنندگان ابلاغ شده است، افزود: حذف واسطه‌ها از بازار انار جزو مهم‌ترین مسائلی به شمار می‌رود که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن در سطح بازارهای داخلی و خارجی اعمال شود.
 
حجتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه مدیریت صحیح منابع آبی از مهم‌ترین سیاست‌گذاری‌های وزارت جهاد کشاورزی به شمار می‌رود، بیان داشت: در جریان بازدید‌هایی که از سطح شهرستان‌های استان اصفهان داشتیم طرح 300 هکتاری آبیاری تحت فشار در سمیرم مورد افتتاح قرار گرفت و مقرر شد حمایت‌های لازم در خصوص ارائه تسهیلات مناسب به فعالان بخش گلخانه‌ای در شهرضا اجرایی شود.
 
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر چگونگی تعیین نرخ شیر در راستای حمایت از حقوق تولیدکننده و مصرف‌کننده گفت: پس از انجام مطالعات گسترده در نهایت قیمت هر لیتر شیر از ابتدای مهرماه به رقم 1440 تومان تعیین شد که از این میزان 140 تومان از سوی دولت به عنوان یارانه پرداخت می‌شود.
 
حجتی در خصوص نحوه قیمت‌گذاری محصول گندم در بازار نیز اظهار کرد: قیمت گندم بر اساس فرآیندهای اجرایی از سوی دولت اعلام می‌شود و این مرجع تمامی تصمیمات لازم در این زمینه را تدوین و لحاظ می‌کند.
منبع:فارس

برچسب:حذف واسطه,اخبار کشاورزی,اخبار میوه کاری,حجتی,اخبار وزارت کشاورزی,اخبار روز کشاورزی


نوشته شده در 11/07/1393 جمعه ساعت 17:49:11 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی