معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
حذف دلالان باعرضه مستقیم محصولات کشاورزی
عرضه مستقیم محصولات کشاورزی
 
بهرام بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص دلالی و واسطه‌گری در بخش کشاورزی اظهار داشت: دلالان در این شغل مالیات نمی‌دهند اما در عوض سود کلانی به دست می‌آورند، به همین دلیل سال به سال به تعداد آنها افزوده می‌شود.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: دولت باید اجازه دهد درآمدها شفاف شود، در این صورت هرکسی نمی تواند یک شبه درآمدهای آنچنانی داشته باشد بدون اینکه مالیاتی پرداخت کند.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: عرضه مستقیم محصولات باید بیشتر شود تا مردم دسترسی بیشتری به محصولات داشته باشند.
 
وی گفت: دلالی به همان تعریفی که در گذشته وجود داشت ایرادی ندارد و جزو بازاریابی و تجارت محسوب می‌شود اما اگر تعداد دلالان بیشتر شود کام تولید کننده و مصرف‌کننده تلخ خواهد شد.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: از زمان‌های قدیم همواره دلالان رابط بخش تولید و مصرف بودند و وظیفه بازار رسانی را بر عهده داشتند اما امروزه، تعداد این دلالان و واسطه‌ها از تولید تا رسیدن به مصرف کنندگان بیش از 10 دست می‌شود و قیمت مصرف‌کننده را بالا می‌برد.
 
بیرانوند گفت: برخی مواقع فاصله قیمتی که دست مصرف‌کننده می‌رسد آنقدر زیاد است که درآمد دلال بیشتر از تولید کننده می‌شود و باغ‌دار با سرمایه زمین و درخت و سالها رنج و زحمت، درآمد کمتری از دلالی که چند ساعت بیشتر زحمت نمی‌کشد، دارد.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: در کمیسیون کشاورزی مجلس برخی نمایندگان منطقه شمال می‌گویند قیمت خرید مرکبات از باغ‌داران بسیار کمتر است به طوریکه کفاف هزینه‌های تولید آنها را نمی‌کند.
 
منبع : farsnews.com
 
واسطه‌گری در کشاورزی ,دلالی در کشاورزی ,کشاورزی,توسعه کشاورزی,کمیسیون کشاورزی مجلس,بازاریابی و تجارت,عرضه محصولات کشاورزی , محصولات کشاورزی ,خریدمرکبات,تولیدات کشاورزی
 

نوشته شده در 03/10/1392 سه شنبه ساعت 03:44:34 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن