حذف یارانه سوخت به کشاورزی هم رسید
حذف یارانه سوخت به کشاورزی هم رسید

حذف یارانه سوخت به کشاورزی هم رسید

پس از اعلام تک‌نرخی شدن بنزین در کشور، یارانه سوخت در بخش کشاورزی نیز حذف شد و با توجه به پیگیری‌های وزیر جهاد کشاورزی قیمت سوخت برای تمام زیربخش‌های کشاورزی 20 درصد افزایش یافت".
 
علیرضا مهدی‌زاده - کارشناس سوخت معاونت اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن اعلام این خبر گفت: در سال‌ گذشته گازوئیل یارانه‌ای برای بخش‌های تولیدی از جمله کشاورزی لیتری 250 تومان و گازوئیل آزاد لیتری 500 تومان بود اما براساس مصوبه شب گذشته هیات وزیران، سهمیه سوخت حمایتی برای همه زیربخش‌های تولیدی از جمله کشاورزی حذف شد.
 
وی افزود: براین اساس هر لیتر نفت گاز برای بخش کشاورزی هم تک‌نرخی شد و به 300 تومان رسید.
 
مهدی‌زاده ادامه داد: البته مقرر شده بود که قیمت هر لیتر نفت گاز تک‌نرخی شود و به 500 تومان برسد که با پافشاری و پیگیری وزیر جهاد کشاورزی قیمت هر لیتر نفت گاز برای بخش‌های تولیدی از جمله کشاورزی به 300 تومان رسید.
 
کارشناس سوخت معاونت اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت سوخت برای کشاورزی مانند دیگر زیربخش‌های اقتصادی کشور یکسان‌ و تک‌نرخی شده است اما روند دریافت سوخت از سوی کشاورزان مانند گذشته است.
 
به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه هیات وزیران در شب گذشته سهمیه سوخت دولتی حذف شد و بر این اساس بنزین معمولی با قیمت 1000 و گازوئیل با قیمت 300 تومان تک‌نرخی شدند.
منبع:ایسنا

نوشته شده در 05/03/1394 سه شنبه ساعت 00:27:15 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ماشین آلات کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید