خرید نانو کلات روی
خرید نانو کلات روی

نانو کلات روی۱۵%

نانو کود روی

نقش عنصر روی در تغذیه گیاهی
روی با شرکت در فعالسازی هیدروژناز و کربونیک انیدراز ، حفظ تعادل ریبوزومی و سنتز سیتوکرم نقش مهمی در متابولیسم گیاهان ایفا می کند. آنزیمهای گیاهی که به وسیله روی فعال می شوند در متابولیسم کربوهیدرات ، حفظ غشاهای سلولی ، سنتز پروتئین ، تنظیم سنتز اکسین و تشکیل دانه گرده نقش دارند. تنظیم بیان ژن مقاومت به خشکی تا حدود زیادی وابسته به حضور عنصر روی است. روی می تواند تا حدودی بر روی اثرات تنش گرمایی کوتاه مدت ، ظرفیت جذب آب و تنش شوری موثر باشد. روی در تشکیل تریپتوفان که پیش ساز هورمون ایندول استیک اسید و در نهایت هورمون اکسین است نقش دارد.

هچنین عنصر روی برای حفظ دیواره سلولی و سیستم انتقال در دیواره سلولی ضروری است. واکنش روی با فسفولیپیدها و گروههای سولفوریل پروتئین های غشایی پایداری ساختار غشا سلولی را باعث می شود. روی فاکتور بسیار مهمی برای توسعه و عملکرد قسمتهای زایشی گیاه همچون بساک و مادگی است.

معمولا کمبود روی در خاکهای حاوی آهک ، خاکهای شنی ، پیتی و خاکهایی با میزان فسفر و سیلیسیوم بالا اتفاق می افتد.عکس زیر نشان دهنده گیاهی با کمبود روی است.

نکات مهم در استفاده از Zn:

بطری را در محل سایه، دور از تابش مستقیم نور خورشید و حرارت مستقیم قرار دهید.

قبل از مصرف محتویات بطری را به خوبی تکان دهید.

از مصرف بیش از میزان مصرف شده اجتناب کنید.

در صورت نیاز پس از ۱۵ روز دوباره مصرف شود. از محلول پاشی در زمان شکوفه ، گلدهی، و زیر تابش مستقیم خورشید جلوگیری شود

انواع نانو کودهای کلیترین اعم از نانو کودهای ماکرو و میکرو پس از رقیق شدن قابلیت اختلاط با یکدیگر را دارند. در سایر موارد موجود در بازار پیشنهاد می شود ابتدا در مقادیر اندک تست شود و در صورت عدم ایجاد مشکل، با یکدیگر مخلوط کنید

 

 

موارد مصرف:

مزرعه و گلخانه

محلول پاشی

۱ تا ۲ لیتر در هزار لیتر آب

باغات

۱ تا ۲ لیتر در هزار لیتر آب

مزرعه و گلخانه

آبیاری

دو تا ۳ لیتر در یک هکتار

باغات

دو تا ۳ لیتر برای هر پنجاه تا ۱۰۰ اصله درخت

 

 

 

 

 

 

 

zn

 شماره تماس خرید نانو کود

۰۹۱۰۱۳۶۹۲۳۳

مهندس رحیمی

basakco.com@gmail.com

 

خرید نانو کود کلات روی,نانو کود مخصوص سیب,نانو کود مخصوص پسته,نانو کود باغ,نانو کود روی,نانو کود زراعت,نانو کود گیاه,نانو کود کلات,خرید نانو,خرید نانو کود اصفهان,خرید نانو کود قم,خرید نانو کود ایلام,نمایندگی نانو کود,نانو کود خوب خرید,نانو کود کیلیترین,نانو کود نانو زینو,نانو کود بساک,نانو کود سپهر,نانو کود خضرا


نوشته شده در 27/08/1395 پنجشنبه ساعت 01:25:44 توسط samira
ویرایش شده در 27/08/1395 پنجشنبه ساعت 01:42:39 توسط samira


بازگشت به صفحه نانو کود


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید