خرید نانوکود اسید آمینه
خرید نانوکود اسید آمینه

خرید نانوکود اسید آمینه ۳۰%

نقش اسید آمینه در عملکرد گیاه
اسیدهای آمینه در سنتز ترکیبات ثانويه متابولیسمی که نقش‌های متعدد هورمونی و ساختمانی دارند بکار رفته و می‌توانند موجب تنظیم فعالیت‌های هورمونی و بالانس فعالیت‌های رویشی و زایشی گیاه شوند و گیاه را چندین مرحله جلوتر ببرند. بنابر‌این گیاه پس از جذب این مواد می‌تواند در کوتاهترین زمان بدون هیچ‌گونه استرس و افت عملکردی نسبت به تأمین نیازهای خود اقدام کند.
در زمان‌هایی از دوره رشد (مانند هنگام پرکردن دانه یا رسیدن میوه) نیاز فیزیولوژیک گیاه به جذب عناصر غذایی جهت انجام فعالیت‌های متابولیسمی بسیار زیاد است. اما معمولاً در این مواقع به‌دلیل برخی محدودیت‌ها در جذب مواد غذایی از خاک، گیاه نمی‌تواند به میزان کافی از این عناصر بهره‌مند شود و به‌دلیل وجود فاصله زمانی نسبتاً طولانی بین جذب این عناصر توسط گیاه و تبدیل آن‌ها به عناصر مورد نیاز گیاه (اسیدهای آمینه، پروتئین و …)، اقدامات مدیریتی هم‌چون افزودن انواع كودهاي مورد نيازدر زمان مناسب باز هم نمی‌تواند جوابگوی نیاز گیاه بوده و گیاه دچار نقصان رشد و کاهش عملکرد می‌شود.
محققان با توجه به این نکته مهم اقدام به تولید محصولاتی حاوی بسیاری از اسید آمینه‌های مورد نیاز گیاه از جمله پرولین، سیستئین،تریپتوفان، هیومیک اسید ، فولیک اسید و …کرده‌اند.)کود مایع ارگانیک NEX)
در شرايط عادي نياز عمومي گياه تعيين كننده ميزان استفاده از آمينو اسيدها بوده كه اين نياز در شرايط خاص و مراحل حساس و بحراني رشد مي تواند متغيير باشد . گياهان قادرند آمينو اسيدها را از طريق روزنه هاي موجود در برگ ها جذب كرده كه ميزان جذب تا حدود زيادي به دماي محيط بستگي دارد . از سوي ديگر آمينو اسيدها به واسطه اختلاط آنها با خاك قابل عرضه به گياه مي باشند .وجود آمينو اسيدها در خاك مي تواند باعث بهبود و تقويت ميكرو فلوراي خاك شده كه اين موجودات مي توانند عامل مهمي در تسهيل جذب عناصر توسط ريشه گياه باشند .
امينو اسيدها اجزاي بنيادي در فرآيند سنتز پروتئين بوده و تقريبا ۲۰ نوع اسيد آمينه مهم درگير فرآيند سنتز پروتئين ها مي باشند . همچنين مطالعات نشان مي دهد امينو اسيدها مستقيم يا غير مستقيم بر روي فرآيندهاي فيزيو لوژيكي گياهان موثر مي باشند .
در ادامه به مواردي از تاثير و عملكرد امينو اسيدها در گياهان اشاره مي شود .
۱- سنتز پروتئين ها :همانطور كه اشاره شد فعاليت هاي مهم و ساختاري در گياه نظير فعاليت هاي سوخت و ساز و سيستم ترابري در درون گياهان به واسطه وجود پروتئين ها تنظيم و كنترل مي شود . امينو اسيدها از عوامل اصلي سنتز پروتئين ها مي باشند .
۲- ايجاد مقاومت در برابر تنش هاي محيطي: استفاده از آمينو اسيدها قبل ، در حين ايجاد خسارت ، و حتي بعد از آن مي تواند با تقويت و حفاظت از گياه به صورت مستقيم از اثرات مخرب آن كاسته و حتي در صورت بروز خسارت تا حد قابل توجهي به بهبود و بازيابي سلامت گياه كمك كند .
۳- تاثير بر روي فتوسنتز و رشد گياه :گياهان قادر به توليد كربوهيدراتها به وسيله فتوسنتز مي باشند. كاهش فتوسنتز و به دنبال آن كاهش توليد كربوهيدارات اختلال در رشد و حتي مرگ گياهان را به دنبال دارد. از سوي ديگر اسيدهاي آمينه از عوامل مهم در سنتز كلروفيل به عنوان مولكول اصلي جاذب نور در گياهان مي باشند.

نکات مهم در استفاده از آمینو اسید:

بطری را در محل سایه، دور از تابش مستقیم نور خورشید و حرارت مستقیم قرار دهید.

قبل از مصرف محتویات بطری را به خوبی تکان دهید.

از مصرف بیش از میزان مصرف شده اجتناب کنید.

در صورت نیاز پس از ۱۵ روز دوباره مصرف شود. از محلول پاشی در زمان شکوفه ، گلدهی، و زیر تابش مستقیم خورشید جلوگیری شود

انواع نانو کودهای کلیترین اعم از نانو کودهای ماکرو و میکرو پس از رقیق شدن قابلیت اختلاط با یکدیگر را دارند. در سایر موارد موجود در بازار پیشنهاد می شود ابتدا در مقادیر اندک تست شود و در صورت عدم ایجاد مشکل، با یکدیگر مخلوط کنید

موارد مصرف:

مزرعه و گلخانه

محلول پاشی

(بهتربن روش مصرف)

۱ تا ۲ لیتر در هزار لیتر آب

باغات

۱ تا ۲ لیتر در هزار لیتر آب

مزرعه و گلخانه

آبیاری

دو تا ۳ لیتر در یک هکتار

باغات

دو تا ۳ لیتر برای هر پنجاه تا ۱۰۰ اصله درخت

 شماره تماس خرید نانو کود

۰۹۱۰۱۳۶۹۲۳۳

مهندس رحیمی

basakco.com@gmail.com

full_fa9bc7b063bfa675e41d7af398829b2a vegetables-1-871x1024

نانو کود,اسید آمینه,آمینو اسید,نانو کود اسید آمینه ۳۰%,نانو کودهای ماکرو و میکرو,نانو کودهای کلیترین,نياز عمومي گياه,نیاز فیزیولوژیک گیاه,کود نانو شمال,خرید کود نانو اسید آمینه,کود منگنز,فروش کود نانو,نانو کود کلات,خرید و فروش نانو کود,فروش کود,خرید نانو کود کلات اسید آمینه,نانو کود مخصوص اسید آمینه,نانو کود باغ,نانو کود زراعت,نانو کود گیاه,نانو کود کلات,خرید نانو,خرید نانو کود اصفهان,خرید نانو کود قم,خرید نانو کود ایلام,نمایندگی نانو کود ,نانو کود خوب,خرید نانو کود کیلیترین,نانو کود نانو زینو,نانو کود بساک,نانو کود سپهر,نانو کود خضرا,کود اسید آمینه خارجی,بهترین کود اسید آمینه,خرید نانو کود اهواز


نوشته شده در 30/08/1395 ساعت 19:53:01 توسط samira


بازگشت به صفحه نانو کود


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید