فن پیج فیس بوک بساک

خیس شدن شاخ و برگ با آبیاری قطره ای امکانپذیر نیست
خیس شدن شاخ و برگ با آبیاری قطره ای
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: تلفات پخش آب در هوا و یا خیس شدن شاخ و برگ با آبیاری قطره ای وجود ندارد.
 
احمد احمدی فر در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز افزود: آبیاری قطره ای در استفاده سودمند از آب، عملیات زراعی و مهندسی و همچنین از نظر اقتصادی دارای مزایای اقتصادی و  ارزشمند است.
 
وی تشریح کرد: امتیازات آبیاری قطره ای در سایه مدیریت صحیح در طراحی، استفاده و نگهداری از سیستم آبیاری قطر ای حاصل می شود.
 
احمدی فر با اشاره ای به استفاده مفید از آب در آبیاری قطره ای ادامه داد: در این روش تلفات آب از طریق خاک به علت کاهش سطح خیس شدگی خاک به حداقل می رسد.
 
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: صرفه جویی در مصرف آب به علت به کار بردن میزان دقیق آب مورد نیاز در این روش به سادگی میسّر خواهد بود.
 
وی اظهار داشت: آبیاری قطره ای باعث تهویه موثر خاک شده و عاملی برای تامین رطوبت مناسب و  قابل استفاده در خاک است.
 
احمدی فر ضمن بیان فواید اقتصادی آبیاری قطره ای تاکید کرد: کارشناسان هزینه بهره برداری و امکانپذیر بودن صرفه جویی در نگهداری سیستم آبیاری قطره ای را نسبت به سایر روش های آبیاری کمتر می دانند.
 
منبع : yjc.ir
 
آبیاری,آبیاری قطره ای,انواع آبیاری,فوایدآبیاری قطره ای,مضرات آبیاری قطره ای,امتیازات آبیاری قطره ای ,استفاده مفید از آب ,

نوشته شده در 02/10/1392 دوشنبه ساعت 00:42:59 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه آبیاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید