همه چیز در مورد گوجه فرنگی
همه چیز در مورد سیب زمینی
همه چیز در مورد بادمجان
همه چیز در مورد فلفل
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی
دانش وتکنولوژی کشت نشایی باید وارد شود
دانش وتکنولوژی کشت نشایی باید وارد شود

دانش وتکنولوژی کشت نشایی باید وارد شود

 
تهران- ایرنا- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران با اشاره به کشت نشایی در این استان گفت: باید دانش وتکنولوژی این کار را هم وارد و از آن استفاده کنیم تا کشت های انجام شده و این شیوه جدید کشاورزی بتواند اقتصادی باشد.
دانش وتکنولوژی کشت نشایی باید وارد شود
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اشرف منصوری عصر دوشنبه در شورای تحقیقات سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: اگر با همین امکانات و شرایط فعلی بخواهیم در ذرت و کلزا کشت نشایی انجام دهیم این شیوه اقتصادی نخواهد بود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه مرکز تحقیقات این سازمان باید برای کشاورزان الگو شود، خاطرنشان کرد: محققان این مرکز باید درمزارع و درکنار کشاورزان حضور پیدا کنند تا در زمینه نگهداری باغات ،مبارزه با علف های هرز و چگونگی کاشت، نگهداری و برداشت محصول به الگویی برای کشاورزان تبدیل شود تا بتوانیم درجهت افزایش تولید و افزایش بهره برداری از منابع قدم های اساسی برداریم.
وی با بیان اینکه باید ازهمه ظرفیت های موجود برای افزایش بهره وری درحوزه کشاورزی استفاده کرد خاطرنشان کرد: تاکید رهبرمعظم انقلاب و ریاست جمهوری این است که درهمه بخش ها تولیدات گیاهی، تولیدات دامی و درصنایع وفرآوری محصولات کشاورزی باید تلاش کنیم تا از امکانات موجود حداکثر بهره برداری را داشته باشیم و این کار با افزایش بهره وری درهمه بخش ها امکان پذیر است.
منصوری با تاکید بر لزوم آموزش های ضمن خدمت برای کارکنان سازمان جهادکشاورزی استان تهران گفت: همه کارکنان در مجموعه جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات باید به سمت علمی کردن فعالیت ها ، افزایش توانمندی ویادگیری آخرین یافته های علمی بروند.
وی تاکید کرد: فاصله زیادی باید بین بهره بردار و همکاران بخش جهاد کشاورزی ازنظر علمی باشد؛ به طوری که بتوان به آن ها دانش و تکنولوژی انتقال داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با تاکید بر استفاده ازهمه ظرفیت های موجود گفت: نباید همه فعالیت ها را وصل به منابع وامکانات کرد؛ازهمه ظرفیت های موجود برای افزایش بهره وری درحوزه کشاورزی استفاده کرد.

نوشته شده در 22/09/1395 دوشنبه ساعت 19:35:44 توسط samira


بازگشت به صفحه سبزیکاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید