در سال 93 هفده درصد افزایش عملکرد پسته داشته ایم
در سال 93 هفده درصد افزایش عملکرد پسته داشته ایم
 
علی محسنی با میزان تولید پسته در سال ۹۳ را ۲۳۵ هزار تن عنوان کرد و اظهارداشت: میزان تولید این محصول نسبت به سال ۹۲ از رشد ۱۷ درصدی برخوردار بوده است.
 
وی،میزان تولید سیب را نیز ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: میزان تولید سیب نسبت به سال ۹۲ از رشد ۱۱.۵ درصدی برخوردار بوده است. 
 
این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی، میزان تولید انگور را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: تولید انگور نسبت به سال قبل ۱.۶ درصد رشد داشته ضمن اینکه در سال ۹۳، ۱۵۵ هزار تن کشمش تولید شد که نسبت به سال ماقبل آن ۴ درصد کاهش داشته است.
 
محسنی، تولید گردو را نیز ۲۰۰ هزار تن و با کاهش ۱۰ درصدی نسبت به سال ۹۲ اعلام کرد و ادامه داد: در سال قبل ۱۵۰ هزارتن بادام در کشور تولید شد که با این تولید با کاهش ۳ درصدی نسبت به سال ۹۲ همراه بود.
 
وی افزود: همچنین میزان تولید فندق در سال گذشته حدود ۱۰ هزارتن بود که نسبت به سال ماقبل آن حدود ۵۰ درصد کاهش یافته ضمن اینکه علت کاهش تولید این محصولات سرمازدگی بهاره بوده است.
 
محسنی گفت: سرانه تولید پسته در کشور ۲.۸۸ کیلوگرم، گردو ۲.۸۵ کیلوگرم، بادام ۱.۹۹کیلوگرم و فندق ۲۶۰ گرم است ضمن اینکه متوسط مصرف سرانه سیب در کشور نیز ۲۹ کیلوگرم است.
منبع:هموطن آنلاین
 

نوشته شده در 14/01/1394 جمعه ساعت 22:32:52 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید




 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی