درآمد لرستان در حوزه فروش گندم 15درصد امسال افزایش یافته است
درآمد لرستان در حوزه فروش گندم 15درصد امسال افزایش یافته است

 درآمد لرستان در حوزه فروش گندم 15درصد امسال افزایش یافته است

معاون برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: درآمد لرستان در حوزه فروش گندم 15درصد امسال افزایش یافته که نسبت به سال گذشته 19 درصد رشد یافته است.
 A  
درآمد لرستان در حوزه فروش گندم 15درصد امسال افزایش یافته است
به گزارش فرتاک نیوز  نامدار صیادی امشب در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی اظهار داشت: در رابطه با عملکرد بخش کشاورزی در سال 95 میزان تولیدات بخش کشاورزی استان لرستان 2,9میلیون تن بوده است که چهار هزار و 300 میلیارد تومان درآمدهای حوزه کشاورزی در لرستان حاصل شده و بر این اساس سرانه درآمد برای هر فرد در حوزه کشاورزی استان 2,5 میلیون تومان است.
صیادی با اشاره به اینکه بیشترین درآمد حوزه کشاورزی لرستان مربوط به محصول گندم است، گفت: درآمد لرستان در حوزه فروش گندم 15درصد امسال افزایش یافته که نسبت به سال گذشته 19 درصد رشد  یافته است.
وی ادامه داد: در ابتدای دولت یازدهم اراضی کشاورزی تحت پوشش سیستم آبیاری تحت‌فشار استان 27 هزار هکتار بود که در حال حاضر به 41 هزار هکتار رسیده است و این به معنای آن است که 34 درصد کل سیستم آبیاری تحت‌فشار لرستان در سه سال اخیر اجرایی شده است.
صیادی با اشاره به چاه‌های کشاورزی استان لرستان گفت: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی دریافت کردیم، اما این در حالی است که در سه شهرستان خرم‌آباد، پل‌دختر و کوهدشت که توجیه اقتصادی دارند، دریافت تسهیلات چندان خوب نبوده و این اعتبارات را به سمت برقی کردن چاه‌های کشاورزی، تجهیز و انتقال آب سوق دادیم که با استقبال خوبی روبه‌رو شده است.
معاون برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی لرستان یادآور شد: در حال حاضر رشد 52 درصدی در بحث سیستم آبیاری تحت‌فشار لرستان داشته‌ایم که در این رابطه در بحث مکانیزاسیون حدود 136 هزار اسب بخار از طریق خط ویژه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی هزینه کرده‌ایم.

نوشته شده در 28/11/1395 پنجشنبه ساعت 01:13:23 توسط samira


بازگشت به صفحه گندم


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید