درمان درد زالو و مفاصل و کمک به پیوند اعضا با زالو درمانی
درمان درد زالو و مفاصل و کمک به  پیوند اعضا  با زالو درمانی

درمان درد زالو و مفاصل و کمک به  پیوند اعضا  با زالو درمانی

خبرگزاري آريا-  يک متخصص طب سنتي با بيان اينکه : « در اختلالات خاص مثل دردهاي زانو ، بيماري واريس زالو به همراه داروهاي گياهي مي تواند در درمان اثر گذار باشد . » تاکيد کرد :« از جمله کاربردهاي ديگر زالو درماني در بيماري هاي قلبي – عروقي است که البته درمان بيماري قلبي عروقي به همراه دارو درماني است و هيچ زماني صرفا با زالو درماني اين درمان صورت نمي گيرد ».

 مهرداد کريمي  در رابطه با پيشينه زالو درماني گفت :«قدمت زالو درماني به حدودپنج هزار سال پيش مي رسد ، در طب سنتي ايران ، چين وهندوستان و اروپا و مخصوصا در ايران زالو استفاده فراواني مي شده است ».

اين متخصص طب سنتي در ادامه گفت :« نکته شايان ذکر اين است که در طب کنوني هم استفاده از زالو درماني رو به افزايش است به طوري که سازمان پزشکي امريکا از سال 2003 ، زالو را به عنوان ابزار پزشکي پذيرفته است ».

کريمي ، پزشک طب سنتي گفت :« زالويي که در شرايط ويژه توليد شده و تحت نظارت است در پيوند اعضا به کار برده مي شود ، به دنبال پيوند يک عضو تمام عصب ها و شريان ها پيوند مي شود تا خونرساني در آن نواحي به صورت مطلوب صورت گيرد ، معمولا وقتي در يک ناحيه عضوي قطع شود و دوباره پيوند زده شود وريد ها دچار مشکل مي شوند و خونرساني به آن ناحيه مختل مي شود ، در اين مواقع استفاده از زالو در اين نواحي خاص مي تواند تاثير گذار باشد ».

 

وي در ادامه گفت :« استفاده از زالو در طب سنتي بسيار رايج مي باشد، قاعده اي در طب سنتي بنام پاکسازي وجود دارد . اين قاعده به اين صورت است که وقتي بدن دچار اختلال در اخلاط شد ، نياز به پاکسازي وجود دارد ».

 

اين پزشک طب سنتي گفت :« براي پاکسازي افراد مي توانند هم از گياهان دارويي و هم از ابزار پزشکي براي پاکسازي استفاده کنند . بدين صورت که ابتدا پزشکان درمان گياهي را آغاز مي کردند و سپس روش هاي ديگري از قبيل حجامت و زالو درماني رابه کار مي برند ، ميزان پاکسازي توسط زالو بسيار بيشتر از حجامت است و مورد استفاده فراواني قرار مي گيرد ».

مهرداد کريمي از جمله موارد استفاده از زالو درماني را به اين صورت بيان کرد که : « در اختلالات خاص مثل دردهاي زانو ، بيماري واريس زالو به همراه داروهاي گياهي مي تواند در درمان اثر گذار باشد . از جمله کاربردهاي ديگر زالو که در طب سنتي ايران رايج است در بيماري هاي قلبي – عروقي است که البته درمان بيماري قلبي عروقي به همراه دارو درماني است و هيچ زماني صرفا با زالو درماني اين درمان صورت نمي گيرد و نمي توان فقط به در مان با زالو اتکا کرد بلکه فقط به عنوان يک درمان کمکي مي تواند بسيار اثر گذار باشد ».

 

وي درادامه گفت :« در درمان دردهاي مفاصل هم مي توان از از زالو درماني بهره برد ،از جمله بيماري هاي مفاصل که با زالو مي توان درمان کرد نقرس است در مواقعي که بيماري حاد و مزمن باشد زالو مي تواند براي جلوگيري از عود بيماري موثر باشد ».

 

مهرداد کريمي ، استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت :«زالويي که در دنيا مورد پذيرش قرار گرفته است هيرودوس مديسيناليس است که اثرات درماني هم دارد که اين زالو درکشور ما موجود نيست و از گونه هاي ديگر زالو استفاده مي شود ، هر زالو در هر دوره درماني بين 10تا 20سي سي از خون از خون ناحيه اي را که به آن چسبيده است را مي گيرد و سپس از آن ناحيه جدا مي شود ».

 

وي در ادامه افزود:« ممکن است بعد از زالو درماني بين دو تا ده ساعت نشر خون ادامه داشته باشد که اين جزء اهداف درماني مي باشد در اين مواقع بسياري از بيماراني که از زالو درماني استفاده مي کنند ، نگران مي شوند ، البته شيوه هايي براي اين جلوگيري از نشر خون مي توان انجام داد اما بايد توجه داشته باشيم که اين مورد بخشي از اهداف درمان است ».

 

اين پزشک متخصص طب سنتي در رابطه با نوع زالويي که در درمان استفاده مي شود گفت :« اگر کسي از زالويي استفاده ميکند که غير اصولي و غير بهداشتي باشد و يا صرفا از طبيعت بدست آمده باشد و يا محل پرورش يا نگه داري آن نا معلوم باشد مي تواند باعث انتقال بسياري از بيماري ها بشود و افراد بايد از استفاده از چنين زالوهايي پرهيز کنند ، افراد براي زالو درماني بايد به مکان هايي مراجعه کند که معتبر باشد و زير نظر گروه علوم پزشکي باشد».

 

کريمي ، پزشک متخصص طب سنتي گفت :« در بزاق زالو حدود 20 نوع ماده ضد انعقاد وجود دارد ، معروف ترين اين ماده هيرودين است . زالو بعد از اين که به ناحيه مورد نظر چسبيد و جريان خون داخل عروق را از طريق گيرنده هاي حسي دريافت مي کند و بوسيله آرواره هاي خود شروع به مکيدن مي کند ».

 

وي در ادامه گفت :« برخي از افراد به صورت نا آگاهانه از مکنده هاي خون استفاده مي کنند که از هم خانواده هاي زالوهاي پزشکي است اين مکنده ها گرچه مي توانند خون را بمکند اما مي توانند واکنش هاي شديد پوستي را هم ايجاد مي کند ».

 

اين پزشک طب سنتي در پايان در رابطه با عوارض زالو درماني گفت :« نشر خون مي تواند به مدت طولاني ادامه پيدا کند که اگر فرد دچار کم خوني است يا مشکل خاصي را دارد مي تواند در روند درمان ادامه پيدا کند . البته معمولا فرد در يک مرحله درمان دچار چنين مشکلي نمي شوند ، عارضه ي ديگري که مي تواند بوجود بيايد ، عفونت هاي پوستي است ، بدنبال زالو درماني واکنش هاي پوستي هم ممکن است ظاهر شود که بدليل پروتئين هاي موجود در بزاق زالو است ، التهابي بر جاي مي گذارد که جاي نگراني نيست ».


نوشته شده در 30/01/1394 ساعت 20:31:37 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه پرورش زالو


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
درباره انجمن متخصصان زالو

انجمن متخصصان زالو با  مدیریت مهندس  احمد یزدانی مولف کتاب پرورش زالو   و ازمشاوران برتر پرورش  زالو   به روش   نوین و مدرن روز دنیا    که تا به حال  فارم های زیادی را در ایران با مشاوره خود راه اندازی کرده اند و همین طور  مدرس  دوره های  پرورش زالو  اماده مشاوره و راهنمایی شما  عزیزان هستند.شما میتوانید از طریق سایت فیلم شبکه یک انجمن متخصصان زالو را دانلود کنید. 
ahmadyazdani@ut.ac.ir 
02632800260

فروشگاه خرید و فروش زالو
زالو درمانی
برچسب های زالو